• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Soylu: Bomba yüklü araç yakaladık

Soylu: Bomba yüklü araç yakaladık
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir hafta önce Türkiye'ye tuzak kurmaya çalışan, Türkiye içerisinde birilerini yakaladık, bomba yüklü bir arabayı. Sınırın ötesinde de onlara kim talimat vermişse jandarmamız da onları kıskıvrak yakalayıverdi" dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 13:44

Soylu, Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki AKP Nallıhan Seçim Bürosu  açılışında, "Bundan 2,5 yıl önce Irak'ın kuzeyinde devlet kuruyorlardı, Amerikalılar gitmiş orada akıl veriyorlardı." ifadesini kullanan Soylu, şunları  kaydetti:

 

"Hesapları şuydu, 'İçeriden sıkıştırdık, Gezi olaylarıyla, 17-25  Aralık darbesiyle, 6-7 Ekim olaylarıyla, 15 Temmuz darbesiyle, ekonomik  saldırılarla, bir annenin iki evladını birbirine pusu kurdurarak, 'Bunları nasıl  olsa içeriden birbirine düşürdük' deyip, ardından Irak'ın kuzeyinden Afrin'e  kadar bir sınır kesip bizi güneyimizden ayırmaya çalışıp, Türkiye'yi belli bir  oranda kısıtlamaya çalışanlara karşı Zeytin Dalı Harekatı ile Amerika ne derse  desin, Avrupa ne derse desin, 'Bu büyük millet ne derse onu yaparız' diyen bir  hal ortaya koyduk."

 

"Terörist elebaşı Abdullah Öcalan içeride" diye birilerinin yürüyüş  yapacağını aktaran Soylu, "Birileri seçim öncesi fırsat bilip 'Apo'yu içeriden  çıkarmak için Türkiye'nin birtakım yerlerinde yürüyüş yapacakmış  milletvekilleri... Dün dedim ağırlarına gitmiş, bugün de birileri İstiklal Caddesi'nde yürüyecekmiş. Dün dedim 'Sizi yürüten adam değildir' diye. Hadi  yürüsünler de görelim bakalım." diye konuştu.

 

"TERÖRÜN İSTİSMAR ETTİĞİ ALANLARI KAPATMAMIZ LAZIM"

 

Soylu, "Şimdi 700 kişi kaldı. Hiç merak etmeyin o  700'ün de yerlerinde yakında yeller esecek. Büyük bir mücadele yapıyoruz, büyük  bir gayret ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bir hafta önce Türkiye'ye tuzak kurmaya çalışan, Türkiye içerisinde  birilerini yakaladık, bomba yüklü bir arabayı. Sınırın ötesinde de onlara kim  talimat vermişse jandarmamız da onları kıskıvrak yakalayıverdi. Hiçbir fırsat  tanımamaya çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde. Cenab-ı Allah  yardımcımızdır. Çünkü niyetimiz samimidir. Büyük bir gayretle mücadele ediyoruz."

 

Bakan Soylu, "Terörün  istismar ettiği alanları kapatmamız lazım. 13-14 yaşındaki çocukları dağa  götürdüler. O Murat Karayılan denilen alçağa sundular. Kimini taciz etti, kimine  tecavüz etti. Ben o anneleri de gördüm. Kızının başını okşarken yanından zorla aldık." dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha