• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Soylu: Depremde evi hasar görenlere kira yardımı vereceğiz

Soylu: Depremde evi hasar görenlere kira yardımı vereceğiz
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da en az 35 kişinin yaşamını yitirdiği depremde evleri hasar gören yurttaşlara kira yardımı vereceklerini duyurdu

26 Ocak 2020 Pazar 13:03

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'daki depremin ardından enkaz altında kalan 45 kişinin kurtarıldığını bildirdi.

 

Soylu, "4 büyüklüğünün üzerinde 20 artçı deprem meydana geldi. O saatten bu saate kadar 678 artçı deprem meydana geldi. Artçı depremler devam ediyor," dedi.

 

"Artçı depremler devam ettikçe vatandaşımızın endişe duyması normaldir, bu konudaki ihtiyaçların giderilmesi de bizim temel görevimizdir" diyen Soylu, şöyle devam etti:

 

"Bölgeye şu ana kadar 10 binin üzerinde çadır sevk ettik. 6 bin 455 çadırın da kurulumunu hem Malatya hem de Elazığ'da sağladık. Türkiye'den şöyle bir talebimiz var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan kimse Malatya ve Elazığ'a kendi başına bir şey göndermesin. Elazığ'ın içerisinde, Pötürge, Sivrice, Doğanyol ve Maden'de hasarlı, az hasarlı bütün binalar, Bakanlığımız tarafından taranacaktır."

 

KİRA YARDIMI

 

"Evi sağlam olmayana kira yardımını hemen vereceğiz. Depremden etkilenen, yaralanan, hayatını kaybeden ve maddi hasarlı olarak dışarıda kalan ailelere direkt olarak aile başı verilecek nakit yardımı yarın sabah itibariyle kaymakamlıklarımız marifetiyle valiliklerimiz koordinasyonunda sağlanacaktır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha