• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Soylu, gri listeyi Kavala ve Demirtaş’a bağladı; yargıya müdahaleyi itiraf etti

Soylu, gri listeyi Kavala ve Demirtaş’a bağladı; yargıya müdahaleyi itiraf etti
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından gri listeye alınmasıyla ilgili bir soruya cevap verirken, yargıya nasıl müdahale ettiklerini itiraf etti.

22 Ekim 2021 Cuma 12:58

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hak-İş Konfederasyonu 46’ncı Kuruluş Yıl Dönümü ve Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Soylu, Türkiye’nin ciddi bir göç tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “3,5 milyon Afganlı var İran’da. 2 milyonu hareket etmeye hazır, günlük 2 bin kişinin geldiğini düşünürsek çok ciddi bir göç tehdidi ile karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

 

10 büyükelçinin “işadamı Osman Kavala serbest bırakılsın” çağrısını “pervasızlık” diye nitelendiren Soylu, “10 büyükelçi hukuka müdahale eden bir açıklama yapıyor. Ne pervasız, ne edepsiz bir açıklama. Yarın bizden Apo’yu da çıkarmamızı isteyebilirler. Selahattin Demirtaş’ı da çıkarmamızı isteyebilirler.” dedi.

 

“OSMAN KAVALA’YI SERBEST BIRAKMADIK, DEMİRTAŞ’I SERBEST BIRAKMADIK”

 

Soylu, Türkiye’nin Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından “kara paranın aklanması” ve “terörizmin finansmanını engellemede başarılı olamadığı” için gri listeye alınmasıyla ilgili olarak, “Bir eksiğimiz vardı. Osman Kavala’yı serbest bırakmadık, Demirtaş’ı serbest bırakmadık. Bu kararın siyasi bir karar olduğunu düşünüyoruz.” yorumunda bulundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha