• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Soylu'ya tepki gösterdiği için gözaltına alınan Çamlıca: Bakan'a hakarette bulunmadım

Soylu'ya tepki gösterdiği için gözaltına alınan Çamlıca: Bakan'a hakarette bulunmadım
0 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Saadet Partisi’ne yönelik sözlerine tepki gösterdiği için gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan gösteren Saadet Partisi Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Çamlıca konuştu.

19 Mart 2019 Salı 18:08

“İddia edildiği gibi ben Bakan’a ‘yalancı şerefsizler’ diye bir hakarette bulunmadım” diyen Çamlıca, Soylu’nun Saadet Partisi’ne hakarette bulunduğunu belirterek şikâyetçi olduğunu söyledi.

 

Üsküdar Ünalan’da önceki gün seçim çalışmaları yürüten Soylu, Saadet Partisi’ni PKK ile işbirliği yapmakla suçlayıp, “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, FETÖ’dür, PKK’dir, HDP’nin sözde vekilleridir” dedi. Bu sırada konuşmayı dinleyen Saadet Partisi Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu üyesi Yıldıray Çamlıca ile yeğeni, Soylu’ya tepki gösterince gözaltına alındı. Çamlıca ve yeğeni, savcılıktaki sorgunun ardından “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Hâkim karşısına çıkan Yıldıray Çamlıca ve yeğeni adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Soylu’nun partisini PKK’yle işbirliği içinde göstermesi nedeniyle tepki gösterdiğini belirten Çamlıca, “Üsküdar Saadet Partisi ilçe yönetiminde görevli olduğumdan bu sözler üzerine sesli bir şekilde ‘Biz PKK’li değiliz, ne kadar PKK’li varsa Allah belasını versin, ben de Saadet Partiliyim, PKK’li değilim, vatanımı da seviyorum’ dedim. Sesimi duyan Bakan da bana hitaben yine aynı şekilde devam edince bulunduğum yerde bir kargaşa oldu ve polisler beni alarak buraya getirdi. İddia edildiği gibi ben Bakan’a ‘yalancı şerefsizler’ diye bir hakarette bulunmadım. Bakan partime hakarette bulunduğundan dolayı şikâyetçiyim” dediği öğrenildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha