• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şule Çet davasının avukatı: Sanıklar birbirine düştü, itiraflarda bulundu

Şule Çet davasının avukatı: Sanıklar birbirine düştü, itiraflarda bulundu
0 0

Ankara’da tecavüz edilip bir gökdelenin 20. katından atılarak hayatını kaybeden Şule Çet’in avukatı Umut Yıldırım, “Otopsi raporuna göre Şule boğularak öldürülmüş olabilir. Adli Tıp cinsel saldırının oluştuğu net" dedi.

12 Şubat 2019 Salı 09:53

Ankara’da tecavüz edilip bir gökdelenin 20’inci katından atılarak hayatını kaybettiği ifade edilen Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım, “Otopsi raporuna göre Şule boğularak öldürülmüş olabilir. Adli Tıp ‘cinsel saldırının oluştuğu net’ dedi” diye konuştu. Yıldırım’a göre davanın sanıkları birbirine düştü ve itiraflarda bulundu.

 

Avukat Yıldırım, Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuştu. Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

“Camdan aşağıya kendini attı dedikleri kızın, o camda bir tek parmak izi yok. Sanıkların da yok. Temizlenmiş.

 

İki sanık 18 dakika sonra aşağıya iniyorlar. Biri yanınızda atlasa ve sizin dahliniz yoksa hemen polisi ya da ambulansı aramaz mısınız? Ya da aşağıya koşmaz mısınız? Bunlar 18 dakika o ofiste duruyorlar…

 

Bina güvenliğinden ‘Üç kişi geldiniz, şimdi iki kişisiniz. Üçünü kişiye ne oldu?’ diye soran görevliye, ‘Kız çıktı! Görmedin mi?’ diye azar çekiyorlar…Ve sonra da masum olduklarını iddia ediyorlar!

 

Berk, Çağatay hakkında itiraflarda bulundu. Her şeyin yan odada olduğunu ve Şule düştükten ya da atıldıktan sonra Çağatay’ın odada ‘bir düzeltme faliyeti içine girdiğini’ itiraf etti.

 

Mersin Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından iki profesörün imzaladığı raporu sunduk. Bu raporda aslında bu mahkemedeki her şeyin cevabı var. ‘Cinsel saldırı var mı, yok mu?’ noktasında soru yöneltmiştik üniversiteye. Üniversitenin cevabı şu şekilde: ‘Anal kısımda bulunan PSA…’ PSA, sadece erkekten salgılanan bir sıvı, o yüzden altını çiziyorum. Yine aynı yerde tükürük amilazı bulunması. Yine aynı yerde yırtıkların oluşması. Bir de kalçasında ısırık var… Hepsini onlar tespit ettiler ve raporladılar. Buna ilişkin resimleri de koydular. ‘Bunların hepsi bir arada düşünüldüğünde, cinsel saldırının oluştuğu nettir!’ dediler. Sonrasında yine sorduğumuz sorulardan birisi, ‘Şule öldürülüp atılmış olabilir mi?’ şeklindeydi.”

 

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha