• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şule Çet’in babası: Ceza indirimi isteyen kravatlılara itibar edilmesin

Şule Çet’in babası: Ceza indirimi isteyen kravatlılara itibar edilmesin
0 0

Şule Çet duruşmasının ardından konuşan baba İsmail Çet, “Mahkemeye gelirken, kravat takan ceza indirimi isteyenlere itibar edilmesin” dedi. Çet’in avukatı Umur Yıldırım ise, adalet için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 00:06

Ankara’da Yelken Plaza’nın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren Şule Çet’in duruşması sonrasında kadın örgütleri tarafından Ankara Adliyesi önünde açıklama yapıldı. Çet’in fotoğraflarının olduğu “Şule İçin Adalet İstiyoruz” pankartlarının taşındığı açıklamada konuşan baba İsmail Çet, bugün Ankara’ya adalet aramaya geldiğini söyleyerek, duruşmada sanıkların sözlü saldırısına uğradığını belirtti.

 

Mahkemenin vereceği karardan emin olduğunu söyleyen baba Çet, “Sanık avukatlarının üçü de birbirini yalanlayan ifadeler kullandılar. Mahkeme bunlara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını vermelidir. Mahkemeye gelirken, kravat takan ceza indirimi isteyenlere itibar edilmesin” diye konuştu. Baba Çet, son olarak mahkemeden adalet beklediklerini söyledi.

 

AVUKATI: ADALET İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

 

Ardından konuşan Çet’in avukatı Umur Yıldırım, tüm taleplerin mahkeme tarafından kabul edildiğini söyledi. Mersin Üniversite’sinden aldıkları raporu mahkemede anlattıklarını kaydeden Yıldırım, sanıkların ve müdafilerin Çet’e babasının para gönderip, göndermediğini sorgulayacak kadar aciz kaldıklarını söyledi. İlk duruşmadan bu yana Şule’nin psikolojik sorunları olduğunun hem sanıklar hem de sanık avukatları tarafından iddia edildiğini belirten Yıldırım, “Adaletin yerine gelmesi için hepimiz mücadele ediyoruz. Buradan çıkan ceza caydırıcı olacak ya da bunların önünü açacak” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha