• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Sur’da çekildiği iddia edilen fotoğraflar tartışma yarattı

Sur’da çekildiği iddia edilen fotoğraflar tartışma yarattı
0 0

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde yapılan operasyon sonrasında, güvenlik güçlerine teslim oldukları belirtilen ve 14 kişinin çıplak bir şekilde fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması tartışma yarattı.

8 Mart 2016 Salı 08:09

Diyarbakır Valiliği, 2 Aralıktan bu yana devam eden sokağa çıkma yasakları ve operasyonların devam ettiği Sur İlçesi’nde, çatışmaların ortasında kadın ve çocukların olduğu ihbarını alınca, güvenlik koridoru açıldığını açıkladı.

 

Bunun üzerine, açılan güvenlik koridorundan 1’i çocuk, 2’si kadın 14 kişinin tahliye edildiği belirtildi. Bu esnada tahliye edilen erkeklerin çıplak fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada @TC_Bozkurt_  takma ismini kullanan bir kişi, tahliye edilen kişilerin PKK’lı olduğunu ima eden paylaşımlarda bulundu.

 

 

Konunun bir anda sosyal medyada yayılması üzerine, Diyarbakır Valiliği’nden açıklama yapıldı. Valilik yaptığı açıklamada, “Güvenlik güçlerimize ulaşan vatandaş olması durumunda güvenli bölgeye tahliye edilecektir. Teslim olan BTÖ mensubu olması durumunda da ilgililer adli makamlara teslim edilecektir” dedi.

 

KAYNAK: HABERDAR

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha