• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Suriyeli muhaliflerden İdlib açıklaması: Katillerin ellerini keseceğiz

Suriyeli muhaliflerden İdlib açıklaması: Katillerin ellerini keseceğiz
0 0

İdlib’deki saldırı sonrası Suriye Geçici Hükümeti yaptığı yazılı açıklamada, “Türk Ordusu ile birlikte ulusal mücadelemizi ve muazzam devrimimizi sürdüreceğiz. Ortak şanlı tarihimizde yeni bir sayfa yazacağız” denildi.

28 Şubat 2020 Cuma 17:03

İdlib’de 33 askerin hayatını kaybettiği saldırı sonrası Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

 

Hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve Türk halkına baş sağlı ve taziye dileklerini ilettiği açıklamada, “Rejim ve destekçileri Suriyeli siviller hakkında katliamlar işleyip kardeş Türk ordu mensuplarını doğrudan hedef alarak siyasi çözümü sağlayacak, akan kanı durduracak sivillerin çilesine son verecek bütün çabaları heba ettiler” denildi.

 

“Katiller işledikleri suçların bedelini ödeyecek”

 

Suriye milli ordu mensupları ile birlikte Suriye topraklarında hayatını kaybeden Türk ordu mensuplarına Allah’tan rahmet dileyen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Düşman, müttefikleri ve finansörleri envai çeşit silah varsa, bizde de çelik yüreğe ve yılmayan iradeye sahip olan kahramanlar, dağa bayıra sığınan yaşlı, kadın ve çocukların duası, en son Serakib’de bu katil milislere dünyayı dar eden hak tüfeği vardır.

 

"Bu irade ve karalılıkla kardeş Türk ordusuyla birlikte ulusal mücadelemizi ve muazzam devrimimizi sürdüreceğiz, kanımızla vatan bayrağını çizip özgürlük meşalesin i yakacağız ve ortak şanlı tarihimizde yeni bir sayfa yazacağız. Katiller ise, işledikleri suçların bedelini ödeyecek ve göğsümüzde tüten intikam ateşiyle yanacaklar. Köylerimizi ve şehirlerimiz yakan ve yıkan azılı katillerin ellerini keseceğiz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha