• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Suruç’ta AKP’li adayın korumaları esnafa ateş etti: Ölü sayısı 5'e yükseldi

Suruç’ta AKP’li adayın korumaları esnafa ateş etti: Ölü sayısı 5'e yükseldi
0 0

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde AKP adayına tepki gösteren esnafa ateş açılması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 5’e yükseldi.

14 Haziran 2018 Perşembe 18:49

Suruç'ta AKP milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız'ın seçim gezisinde Hacı Esvet Şenyaşar adlı esnafın "Size verecek oyumuz yok" sözü üzerine başlayan silahlı çatışmada ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

 

Olay yerinde Hacı Esvet Şenyaşar'ın oğlu Celal Şenyaşar yaşamını yitirmiş, 2 kardeşi de Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Olay yerinde darp edilen baba Hacı Esvet Şenyaşar, hastaneye çocukları için gittiğinde hastaneyi saran AKP MYK üyesi, milletvekili ve aynı zamanda aday İbrahim Halil Yıldız'ın da orda olduğu esnada akrabalarının saldırısına uğradı.

 

Hastane çalışanlarından alınan bilgiye göre hastane kapısında Hacı Esvet Şenyaşar linç edilerek, oğlu Mehmet Şenyaşar ise yaralı halde hastane içinde oksijen tüpü kafasına vurularak öldürüldü.

 

Öte yandan Şanlıurfa'daki Mehmet Akif İnan Hastanesi'ne kaldırılan Yıldız'ın kardeşi Mehmet Ali Yıldız ve bir korumasının da yaşamını yitirdiği öğrenildi.

 

Suruç'ta ise Yıldız'ların silahlar ile etrafta dolaştığı ve HDP'nin seçim bürosuna doğru hareketlendiği belirtildi.

 

HDP 2 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ

 

Diğer yandan HDP'nin Suruç'ta 2 günlük yas ilan ettiği ve 2 gün boyunca ilçede seçim çalışması yapılmayacağı kaydedildi.

 

VALİLİK ÖLÜ SAYISINI 3 OLARAK DUYURDU

 

Şanlıurfa Valiliği ise yaşananlarla ilgili açıklamasında 3 kişinin öldüğünü, 9 kişinin yaralandığını duyurdu.

 

AKP’lilerin silahlı saldırısının “iki grup arasında çıkan olay” olarak nitelendirildiği valilik açıklamasında, “Olayda, biri Sayın Milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş 9 kişi de yaralanmıştır. İkisinin durumu ağır olan yaralılardan beşi Sayın Vekilin yakınlarından oluşmaktadır. Yaralılar Suruç Devlet Hastanesi ve Şanlıurfa’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmış olup, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

KAYNAK: MEZOPOTAMYA AJANSI

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha