• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Suruç’ta seçim turunda çıkan kavgada 4 kişi ölmüştü; AKP’li vekilin abisi Enver Yıldız tutuklandı

Suruç’ta seçim turunda çıkan kavgada 4 kişi ölmüştü; AKP’li vekilin abisi Enver Yıldız tutuklandı
0 0

Yıldız savcılık ifadesi ardından “adam öldürme ve yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

17 Eylül 2019 Salı 23:42

Urfa’nın Suruç ilçe merkezinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının silahlı saldırısı sonucu çıkan ve daha sonra yaralıların kaldırıldığı hastanede devam eden, 4 kişinin öldüğü 8 kişinin yaralandığı olayla ilgili aranan AKP'li vekilin ağabeyi şüpheli Enver Yıldız teslim oldu. Yıldız, tutuklandı.

 

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre olayla ilgili soruşturma sürerken, 15 aydır firari olarak saklanan Enver Yıldız, bugün (17 Eylül) yakını ve aşiretine mensup yaklaşık 50 kişi ile Şanlıurfa Adliyesi'ne gelerek teslim olmuştu. Yıldız savcılık ifadesi ardından “adam öldürme ve yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Şenyaşar ailesi oturma eylemi yapmıştı

 

Saldırıda eşi Hacı Esvet Şenyaşar ve oğulları Celal Şenyaşar ile Adıl Şenyaşar’ı kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, yargı sürecinde ilerleme olmadığı iddiasıyla geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Adliyesi önünde oturma eylemi başlatmıştı. Saldırıda AKP’li vekil Yıldız’ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız da yaşamını yitirmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha