• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tahir Elçi Davası: Sanıklar SEGBİS'te hakimsiz dinlenecek

Tahir Elçi Davası: Sanıklar SEGBİS'te hakimsiz dinlenecek
0 0

Tahir Elçi Davası’nda mahkeme heyeti, sanıkların naip hakim bulunmaksızın SEGBİS ile dinlenmesinin usule aykırı olmadığına karar vererek duruşmaya ara verdi.

21 Ekim 2020 Çarşamba 17:42

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasaklarının olduğu 28 Kasım 2015’te Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare önünde işlenen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi cinayetine ilişkin 3’ü polis 4 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması Diyarbakır 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.   

 

Duruşmada müşteki avukatları, sanıkların küçük ekranda görülemediğini, sanıkların bulunduğu talimat duruşmalarında hakim olmadığını, bunların usule aykırı olduğunu kaydederek, duruşmanın ertelenmesini ve talimat duruşmalarına müşteki avukatların katılması talebinde bulundu.  Müşteki avukatları, "Duruşma salonunda mahkeme heyetinin arkasında küçük bir ekran var. Ekranda üç talimat duruşmasının ve bulunduğumuz salonun görüntüleri var. Avukatlar olarak sanıkları hiçbir şekilde göremiyoruz. Mahkeme başkanı seslendiğinde bir sanık duymadı. Bu şartlarda duruşma yapılamaz" ifadelerini kullandı. 

 

AVUKATLARIN TALEBİ REDDEDİLDİ

 

Mahkeme heyeti, talimat mahkemesinde hakimin hazır bulunmasına ilişkin bir taleplerinin bulunmadığı; sanıkların naip hakim bulunmaksızın dinlenmesinin usule aykırı olmadığı gerekçesiyle müşteki vekillerin naip hakim bulunması talebinin reddine karar verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha