• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağının koronavirüs şüphesiyle Ankara’ya yönlendirildiği iddia edildi

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağının koronavirüs şüphesiyle Ankara’ya yönlendirildiği iddia edildi
0 0

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağının yolcuların bazılarında koronavirüs olabileceği şüphesi nedeniyle Ankara’ya acil iniş yaptığı öne sürüldü.

25 Şubat 2020 Salı 12:48

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise acil iniş iddiasının doğru olmadığını, İran’daki Türkiye vatandaşlarını taşıyan uçağın Ankara’ya planlı bir şekilde indiğini söyledi.

 

Sabah gazetesi ve DHA, İran'daki koronavirüs salgını sonrası Türk vatandaşlar Türkiye'ye getirildiğini ve uçakta yolcuların, 14 gün boyunca tedbir amacıyla karantina altında tutulacağını bildirdi.

 

Airporthaber, uçak içerisinde yapılan taramada 12 yolcunun vücut sıcaklığının kritik seviyenin üzerinde olduğunun tespit edildiğini belirtirken, CNNTürk ise 12’si İran’ın Kum kentinden olmak üzere 17 yolcuda koronavirüs şüphesi bulunduğunu ifade etti.

 

İran’daki koronavirüs vakalarının önemli bir bölümü Kum şehrinde görüldü. İran’da şu ana kadar 95 vaka tespit edilirken, 15 kişi de yaşamını yitirdi.

 

Türkiye, sınır kapılarını kapatıp, kara ve demiryolu geçişlerini durdurdu. THY, Tahran hariç İran’la yapılan tüm seferlerin 10 Mart’a kadar durdurulduğunu açıkladı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha