• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Taybet İnan 23 gün sonra sessizce defnedildi

Taybet İnan 23 gün sonra sessizce defnedildi
0 0

Cenazesi 7 gün sokakta, 18 gün morgda kalan Taybet İnan’ın cenazesi bugün Silopi’de defnedildi. 8 kişi tarafından sessiz bir şekilde defnedilen Taybet ananın 9 çocuğu ve eşi, izin verilmediği gerekçesiyle cenazede yer alamadı.

11 Ocak 2016 Pazartesi 11:15

BAHAR KILIÇGEDİK/HABERDAR (ÖZEL) 

 

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ın Silopi ilçesinde vurulduktan sonra çatışmalar gerekçe gösterilecek 7 gün sokak ortasında bekleyen 57 yaşında 11 çocuklu Taybet İnan cenazesi 23 gün sonra defnedildi. Şırnak Devlet Hastanesi Morgu'ndan ailesine haber verilmeden polis tarafından alınarak Silopi Kaymakamlığı’na teslim edilen Taybet İnan ile akrabası Yusuf İnan’ın cenazesi Yenişehir Mahallesi Mezarlığı'na defnedildiği belirtildi.

 

Taybet İnan’ın iki oğlu ve birkaç akrabası ile sessiz bir defin işlemi gerçekleşti. İnan’ın eşi ve 9 çocuğu izin verilmediği gerekçesiyle cenazeye katılamadıklarını belirtti. Taybet İnan’ın oğlu  İnan, “Bize bir iki kişi gelebilir dediler.İki kardeşim, dayım, köydeki hocamız cenazeye katıldı.  Babam ve ben ve diğer kardeşlerimizin de geleceğini söyledik. Birkaç aile bireyi gelebilir deyip bize izin verilmedi. Annem şuan mezarda ama o rahat yüzü görmedi” diyerek annesini son yolculuğuna istedikleri gibi uğurlayamadıkları için üzüntü içinde olduklarını söyledi.

 

Öte yandan sokağa çıkma yasakları sırasında ölen kişilerinin cenazeleri de Silopi Kaymakamlığı tarafından defin ediliyor. 

 

KAYNAK: HABERDAR 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha