• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TBB Başkanı Feyzioğlu: Devlette küslük olmaz

TBB Başkanı Feyzioğlu: Devlette küslük olmaz
0 0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki gerçekleştirilecek adli yıl açılışına katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat’a konuştu.

20 Ağustos 2019 Salı 10:58

41 baro, adli yıl açılış etkinliğinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmesine tepki göstererek daveti reddederken; Feyzioğlu, yeri Yargıtay’ın seçtiğini vurguladı.

 

Feyzioğlu, “Bizi de Yargıtay davet etti ve gidiyoruz. Aslında 4 yıldır davet ediliyorduk ancak konuşma hakkımız yoktu. Bu nedenle de biz geçtiğimiz dört yıl boyunca gitmedik. Ancak 4 senenin sonunda ‘Gelin geleneği yeniden başlatalım, konuşun’ dediler. Ya uzatılan eli itecektik ya da tutacaktık. Adli yıl açılış törenleri sorunların, beklentilerin, çözümlerin konuşulduğu diyalog zeminleridir” dedi.

 

“Cumhurbaşkanı ile aranız nasıl” sorusuna Feyzioğlu “Devlette küslük olmaz. Eminim herkes yaşananların muhasebesini yapmıştır. Herkes, bir daha tartışma ortamı olmaması, düşüncelerin açık yüreklilikle söylenmesi için kendi değerlendirmesini yapmıştır” yanıtını verdi.

 

Yazının devamı için tıklayın

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha