• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Tek tip elbise dayatmasına hayır'

'Tek tip elbise dayatmasına hayır'
0 0

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), Erdoğan’ın tutukluların tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesine ilişkin çağrılarına dair yazılı açıklama yaptı.

16 Temmuz 2017 Pazar 16:41

TDİ yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrılarını bir saldırı olarak tanımladı ve bunun 'FETÖ' davası tutuklularına dönükmüş gibi gündemleştirildiği, asıl hedefin ise politik tutuklu ve hükümlüler olduğunu vurgulayarak şunları belirtti:

 

"Hapishanelerde OHAL'le birlikte tecrit koşulları kat kat ağırlaştı. Kazanılan haklar geri alındığı gibi yeni yasaklar ve yeni hak ihlalleri gündeme geldi. Kitap ve yayın yasaklarıyla devrimci tutsaklar daha ağır tecride ve kimliksiz keşfedilme saldırıları altındadır.

 

Bugün devletin hapishanelere yönelik yeni bir saldırısının sinyali verildi. Erdoğan 'Guantoma'daki gibi özel elbise giydirip mahkemeye böyle gelmeleri lazım' dedi. Bu FETÖ'cülere yönelik gibi görünse de biz tutsak yakınları biliyoruz ki bu saldırı özünde devrimci tutsaklara yöneliktir. Her zaman FETÖ'cülere yönelik denilen uygulamalar devrimci tutsaklara saldırı olarak dönmüştür.

Hapishaneler tarihine baktığımızda geçmişte de devrimci tutsaklara yönelik tek tip elbise dayatması yapıldığını ve bu saldırı devrimci tutsaklar tarafından direnişle püskürtüldüğünü görürüz.

Yine devrimci tutsaklar bu yeni saldırıyı aynı kararlılıkla püskürtecek ve tek tip elbise dayatmasını geldiği yere gönderecektir.

Biz tutsak yakınları, aileleri ve yoldaşları olarak devrimci tutsakların yanında olacağımızı, onları destekleyeceğimizi ve savunacağımızı açıklıyoruz.

Tek tip elbise dayatmasına hayır!
Devrimci tutsaklar Onurumuzdur!
"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha