• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Terastan yayın yapan kameranın durdurulma görüntüleri

Terastan yayın yapan kameranın durdurulma görüntüleri
0 0

Mecidiyeköy'de bulunan Koza-İpek grubuna ait binaya sabah saatlerinde gelen polisler, zincirli kapıyı kırıp içeri girdi. Bina önünde bekleyenler ile polis arasında çıkan arbede sırasında bazı çalışanlar yaka-paça gözaltına altındı.

28 Ekim 2015 Çarşamba 07:38

Kayyum ekibi polis eşliğinde içeri girdi.Sabah saat 04.45 sıralarında Çevik Kuvvet otobüsleri ve 2 TOMA Koza-Ipek grubu binası önüne geldi. Bu sırada toplanan kalabalık, alkış ve ıslıklarla polisin gelişini protesto etti.

Haberi duyan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem bina önüne gelerek kalabalığa destek verdi. Polis ile bekleyen kalabalık arasındaki gerginlik sürerken, saat 07.00 sıralarında çok sayıda Organize Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü polisi Koza-İpek grubu binası önüne geldi.

 

Sabah saat 07.15 sıralarında Kanaltürk TV ve Bugün TV'nin içinde bulunduğu binanın kapısına gelen polis ekipleri ile grup arasında arbede çıktı. Kapı önünde bekleyenlere biber gazı sıkılarak kapıdan uzaklaşması sağlandıktan sonra polisler demir zincirlerle kitlenen kapıyı itfaiyenin demir kesme makası ile yerinden söktü. Demir kapı polisler tarafından yol kenarına taşındı.

 


Bina içindeki çalışanların tamamı dışarı çıkarıldıktan sonra kapı önünden canlı yayın yapan Kanaltürk kameralarının kablosu çekilerek canlı yayına son verildi. Kapıda bekleyenlere TOMA'dan tazyikli su sıkılarak dağıtıldı. TOMA'nın önüne gelen 4 kişi ise TOMA'nın hareket etmesini önlemek için elleriyle TOMA'yı ittiler.

 

Biber gazı sıkılan 4 kişi polis tarafından uzaklaştırıldıktan sonra TOMA su sıkmaya devam etti. Yaşanan arbedede polisler çekim yapan kameramanları da engelledi. Bir basın mensubunun kamerası zarar gördü.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha