• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

TSK'da Din Hizmetleri Başkanlığı kuruldu: "Tabur seviyesine kadar örgütlenecek,personelini de SİVİL(!) kaynaklardan temin edecekmiş"

TSK'da Din Hizmetleri Başkanlığı kuruldu:
0 0

Milli Savunma Bakanlığı teşkilatı içinde Türk Silahlı Kuvvetleri Din Hizmetleri Başkanlığı kuruldu. Kanun metninde personelin 'sivil kaynaklardan' temin edileceği ibaresi yer aldı.

8 Ağustos 2020 Cumartesi 23:14

TSK'ya tarikatların sızmasının önünü açacağı gerekçesiyle tepkilere neden olan kanunda şu ifadelere yer verildi:

 

"Milli Savunma Bakanlığı Din Hizmetleri Başkanlığı teşkilatındaki personel Türk ordusunun hiyerarşik yapısı içinde muadili başkanlık, şube müdürlükleri ve birimlerindeki personel gibi rütbeli bir personeldir. 

 

Bu personel bünyesinde bulunduğu komutanlık emrinde görev yapar.

 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan din hizmetlerine ilişkin emir, tebliğ ve uygulamaları komutanlık ile koordine eder. Komutanlıklara dini müşavirlik yapar ve din hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu personeldir."

 

TSK

 

CHP 25. ve 26. Dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, sosyal medya hesabından, "Yokluğu ne tür sorunlar yarattı ve iktidarının 18.yılında AKP’nin aklına nereden düştüyse -okulları kapatılmış-TSK’da DİN HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI kurulmuş. Tabur seviyesine kadar örgütlenecek,personelini de SİVİL(!) kaynaklardan temin edecekmiş. Tarikat ve cemaatlere gün doğmuş." ifadelerini kullandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha