• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye gazetesi duyurdu: ÖSO komutanları Suriye operasyonu için Ankara’ya çağrıldı

Türkiye gazetesi duyurdu: ÖSO komutanları Suriye operasyonu için Ankara’ya çağrıldı
0 0

İktidara yakın Türkiye Gazetesi, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarının Suriye topraklarına düzenlenecek operasyon için Ankara'ya davet edildiğini ve bilgi paylaşımı yapıldığını iddia etti.

25 Ekim 2021 Pazartesi 13:46

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetinin bir süredir Suriye topraklarına yönelik askerî harekât hazırlığında olduğu iddia edilirken, sınır ötesi harekât yetkisinin uzatılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan tezkereler bu hafta müzakere edilecek.

 

Suriye’deki operasyonlarda radikal örgütlerle iş birliği yapan AKP’nin Özgür Suriye Orusu (ÖSO) komutanlarını operasyon hazırlıkları için Ankara’ya davet ettiği belirtildi. AKP’ye yakın çizgide yayın yapan ve “yandaş” diye nitelenen Türkiye Gazetesi’nin haberine göre ÖSO komutanları ile bilgi paylaşımı yapıldı ve askeri operasyonun 35 bin kişi ile iki ayrı koldan gerçekleştirileceği belirtildi.

 

Yılmaz Bilgen imzası ile yayımlanan habere göre Tel Rifat, Menbiç, Ayn İsa, Tel Temir cephelerinde görev yapacak askerlerin lokasyon ve sayıları belirlendi.

 

Tezkere için muhalefet partilerinin alacağı tavır da merak konusu oldu. Millet İttifakı ortağı İyi Parti lideri Meral Akşener Suriye ve Irak tezkerelerine “eleştirileri saklı kalkma koşuluyla” destek vereceklerini belirtmişti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) nasıl bir tavır takınacağı henüz bilinmezken, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ret oyu verecek. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) de Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP gibi tezkereye “evet” oyu verecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha