• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Türkiye için korkutan tahmin: Bir hafta içinde bin ila 5 bin ölüm

Türkiye için korkutan tahmin: Bir hafta içinde bin ila 5 bin ölüm
0 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti. 1 milyon 400 bini aşkın enfekte, 82 binden fazla ölümün yaşandığı koronavirüs salgını henüz kontrol altına alınamadı.

8 Nisan 2020 Çarşamba 14:40

Türkiye’de de her geçen gün rakamlar artıyor. Son açıklanan resmi verilere göre 725 kişi öldü, 34 binden fazla da koronavirüs vakası var.

 

Londra Imperial College'ın MRC Küresel Bulaşıcı Hastalık Analizi Merkezi tarafından hazırlanan bir rapor ise Türkiye’deki bu rakamların bir hafta içerisinde hızla tırmanacağını gösteriyor.

 

MRC Küresel Bulaşıcı Hastalık Analizi Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye’de önümüzdeki hafta bin ile 5 bin arasında ölüm bekleniyor. Türkiye ile birlikte Cezayir, Brezilya, Almanya, İran, Hollanda ve İsviçre’de de benzer bir tablonun yaşanacağı tahmin ediliyor.

 

 

Rapora göre önümüzdeki hafta en çok ölüm vakasının yaşanacağı ülkeler de ABD, İtalya, İspanya, Fransa ve İngiltere olarak gösterildi. Bu ülkelerin önümüzdeki hafta en az 5 bin ölüm bildireceği tahmin ediliyor.

 

Raporda 100 ila bin ölümün beklendiği ülkeler de “Avusturya, Kanada, Danimarka, Ekvador, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, Meksika, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz, Romanya, İsveç” olarak sıralandı.

 

14 ülkede de 100’den daha az ölüm yaşanması bekleniyor. Bu ülkeler de Arjantin, Çin, Çek Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Yunanistan, Irak, Japonya, Lüksemburg, Malezya, Fas, Norveç, Panama ve Güney Kore olarak gösterildi.

 

Rapora göre Türkiye vaka sayısının hızla arttığı 26 ülke arasında yer alıyor. Diğer ülkeler şöyle:

 

“Cezayir, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ekvador, Mısır, Fransa, Almanya, Hindistan, İrlanda, İsrail, Japonya, Meksika, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre , İngiltere, ABD.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha