• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tutuklu anne Zeliha Karadaş: Dicle gardiyanlardan korkuyor, ağlıyor

Tutuklu anne Zeliha Karadaş: Dicle gardiyanlardan korkuyor, ağlıyor
0 0

Urfa 2 No'lu T Tipi Cezaevi'nde kendisiyle birlikte kalan 2 yaşındaki kızı Dicle bebeğin durumunu aktaran anne Zeliha Karadaş, "Gardiyanlardan korkuyor. Bu nedenle sık sık ağlıyor" dedi.

9 Ocak 2019 Çarşamba 15:30

Urfa'nın Birecik ilçesi Eşmeler Mahallesi'nde (Aşme) yaşayan Zeliha Karadaş (30) ve eşi Mehmet Akil Karadaş'ın (30) Kasım 2017'de aldıkları cezanın onaylanması üzerine çocukları Dicle bebek de cezaevinde girmişti. 1 yaşında cezaevi ile tanışan Dicle bebeğin sürekli ağladığı ve huzursuz olduğu belirtildi. 

 

PSİKOLOJİSİ BOZULDU

 

Şuan 2 yaşında olan Dicle bebek, annesi ile birlikte Urfa 2 Nolu T Tipi Cezaevi'nde tututluyor. Anne Zeliha Karadaş, yakınları aracılığıyla yaptığı açıklamada, kızının kendisi ile birlikte 23 aydır cezaevinde olduğunu ve gittikçe psikolojisinin bozulduğunu ifade etti.  

 

SESİZLİĞE DAYANAMIYOR

 

Babası Mehmet Akil Karadaş'ın da aynı cezaevinde olduğunu ve Dicle'nin babası ile 1 ayda 3'ü kapalı biri açık görüşte buluştuklarını aktaran anne Karadaş, kızının koğuşta sessiz bir ortamın oluştuğu her an ağladığını belirtti. 

 

'KORKUYOR, AĞLIYOR'

 

Koğuştaki tutuklu sayısının artması ile 2018 Eylül ayında babaannesi ve dedesine verilen Dicle, 3 ay dışarıda kaldıktan sonra 22 Kasım 2018 tarihinde tekrar cezaevine annesinin yanına gönderilmişti. 

 

Anne Karadaş, cezaevinde çocuk yetiştirmenin zor olduğunu belirtti. "Dicle psikolojik olarak etkileniyor" diyen Karadaş, "Sıkılıyor. Gardiyanlardan korkuyor. Bu nedenle sık sık ağlıyor. Yemek, mama konusunda ilk aylar sorun yaşadı. Diğer kadın arkadaşların ısrarı ile bu sorunlar çözüldü. Babasını ayda 3 defa  kapalı, bir defa da açık görüşte görüyor. Cezaevi koşullarından olumsuz etkilenmemesi için diğer tutuklular ellerinden geleni yapıyor, ancak kardeşlerini özlüyor ve oyun arkadaşı arıyor kendine. Oyuncakları var. İçeride özellikle kitap okuma saatlerinde de kendisiyle  ilgilenilmesini istiyor. Sessizliğe karşı hep ses çıkarıyor. İçeride çocuk yetiştirmenin hijyen açısından bir çok zorluğu var" ifadelerini kullandı. 

 

Karadaş çiftinin diğer çocukları olan 4 yaşında Abdullatif, 9 yaşında Fatmagül ve 10 yaşında Emine de hem anne babalarından hem de küçük kardeşlerinden ayır yaşıyor. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha