• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tutuklu ETHA muhabiri Adil Demirci için Almanya’da nöbet tutulacak

Tutuklu ETHA muhabiri Adil Demirci için Almanya’da nöbet tutulacak
0 0

Tutukluluğu devam eden Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Adil Demirci için Almanya’nın farklı kentlerinde gösteri yapılması planlanıyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:16

Demirci’nin ailesi Almanya’ya da tepkili ve Deniz Yücel’e gösterilen ilginin Demirci’ye gösterilmemesinden şikayetçi.

 

Spiegel Online’da Maximilian Popp tarafından kaleme alınan haberde aylardır Silivri Cezaevi’nde terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Demirci’nin – Deniz Yücel’in durumundaki gibi – Almanya tarafından desteklenmesi gerektiği vurgulandı.

 

‘Adil Demirci – hapsedildi, unutuldu’ başlığıyla yayınlanan haberde Demirci’nin kemoterapi gördükten sonra İstanbul’da erkek kardeşinin yanında gitmek isteyen annesine yardım için Türkiye’ye geldiği, sonrasında ise tutuklandığı aktarılıyor. Haberde Adil’in Almanya’ya geri dönmek üzere bavulunu hazırladığı 13 Nisan sabahı amacsının evine makineli silahlarla giren polislerce tutuklandığı belirtiliyor.

 

14 Şubat’ta tekrar mahkemeye çıkacak olan Köln’lü gazeteci Demirci için Almanya’da farklı şehirlerde duruşmadan bir gün önce 13 Şubat’ta gösteri yapılması planlanıyor.

 

Perspektive’de yer alan habere göre Demirci 2013, 2014 ve 2015 yıllarında üç farklı cenazeye katılması sebebiyle terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor. Habere göre Ulm, Stuttgart, Frankfurt, Mannheim, Köln, Duisburg, Hamburg, Kiel ve Nürnberg şehirlerinde Demirci için duruşması öncesi nöbet tutulacak.

 

Haberleri herkese açık olan ETHA’nın sitesine VPN’siz girilemiyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha