• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Tutuklu kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın annesi gözaltına alındı

Tutuklu kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın annesi gözaltına alındı
0 0

Antalya’da 4'üncü evre kanser hastası tutuklu Ayşe Özdoğan için oturma eylemi yapmak isteyen 72 yaşındaki annesi Fatmana Karakuzu gözaltına alındı.

19 Ekim 2021 Salı 17:18

Gülen Cemaati’ne ait bir öğrenci yurdunda idarecilik yaptığı gerekçesiyle dokuz yıl dört ay hapse mahkum edilen Ayşe Özdoğan ekim ayı başında aylarca ceza infazının ertelenmesi için yaptığı çağrılara ve kampanyalara rağmen tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Özdoğan, cezaevine konulduktan sonra hastaneye kaldırılmıştı.

 

Kızı Ayşe Özdoğan'ın tahliye edilmesi için bugün Antalya’da oturma eylemi başlatan kendisi de kanser hastası olan Fatmana Karakuzu gözaltına alınarak karakola götürüldü. Hava Harp Okulu öğrencisiyken tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan oğlu için adalet isteyen Melek Çetinkaya’nın da Karakuzu ile birlikte gözaltına alındığı öğrenildi.

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ayşe Özdoğan’ın annesinin ve Çetinkaya’nın gözaltına alınarak karakola götürüldüğünü duyurdu ve “Onları serbest bırakın, bir cinayete engel olmak isteyenleri mi gözaltına alıyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha