• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Twitter'dan hakaret yağdıran şahıs, hakim çıktı

Twitter'dan hakaret yağdıran şahıs, hakim çıktı
0 0

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da çevresine ağır hakaretler savuran bir twitter hesabının, AKP'li Yargıda Birlik Platformu (YBP) mensubu bir hakim olduğu anlaşıldı. Şaşkınlıkla karşılanan bu durum, yargının içler acısı halini bir kez daha gözler önüne serdi. Kimliği ortaya çıkan hakim, daha sonra hesabını kapattı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:00
Kamuoyunda Aktroller olarak bilinen, hakaret ve hedef gösterme gibi fiili suçları sanal ortamda işleyen twitter hesaplarının kullandığı üslupla mesajlar paylaşan Muhammet Feyzi Aygün'ün Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'nde tetkik hakimi olarak çalıştığı ortaya çıktı. 2013'te HSYK kararnamesi ile Ordu ilinin Mesudiye ilçesine atanan YBP'li Aygün'ün burada yalnızca bir ay çalıştıktan sonra Adalet Bakanlığı'na atanmış olması da dikkat çekti. Hakim Aygün, hala Ordu-Mesudiye'de kadrolu olarak görünüyor. 

Gazeteci Yazar Abdülhamit Bilici'nin Ahmet Hakan Coşkun'a saldırı ve medyaya yönelik artan baskıları eleştiren tweetine yazdığı hakaret içerikli cevap ile yakayı ele veren Hakim Aygün, Bilici'nin “Hukuk varsa her yerde bu şahsı dava edeceğim” tepkisi üzerine önce hakaret mesajını sildi. Daha sonra da twitter hesabını korumaya aldı. Hesabından gazeteci-yazarlara ve siyasi liderlere ağır sözler sarf ettiği açıkça  ortaya çıkan Aygün, AKP'li isimlere ise övgü yağdırıyor.

İşte o hakimin paylaşımlarından bazıları:


0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha