• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Uber sürücüsüne bıçak çeken taksiciye 10 ay hapis cezası

Uber sürücüsüne bıçak çeken taksiciye 10 ay hapis cezası
0 0

Uber sürücüleri ile taksiciler arasında yaşanan kavgalar nedeniyle açılan 20'ye yakın davada ilk karar çıktı. Mahkeme, UBER sürücüsüne bıçak çekerek yolunu kesen taksiciye 10 ay hapis cezası verdi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 17:32

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya konu olay geçen yıl 1 Ekim gecesi yaşanmıştı.

 

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Ürdünlü bir kadın uygulama üzerinden Uber aracı çağırdı. Sürücü Umut Gültekin (22), Ürdünlü M. İ. M'yi Karaköy'den alarak Kağıthane Gültepe'ye doğru yola çıktı. Uber aracı, Ürdünlü yolcunun evinin sokağına vardığında İsa Karadağ'ın (37) kullandığı ticari taksi ile karşı karşıya geldi.

 

Taraflar arasında kısa süreli yol verme tartışması yaşandı. İki araç farklı yönlerde yol aldıktan kısa süre sonra ticari taksi Uber aracının hemen arkasında belirdi. Uber sürücüsü bu sırada kaçmaya çalıştı. Kısa bir kovalamaca sonrası Uber aracı durduruldu.

 

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

 

Tanık M. İ. M.'nin ifadesine göre, taksi şoförü Karadağ elindeki bıçakla UBER sürücüsüne yönelik, "Seni öldüreceğim" dedi. Tanık, Karadağ'ın elindeki bıçakla UBER aracına da zarar verdiğini belirtti.

 

Karadağ hakkında '1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngören 'cebir ve tehdit kullanarak ulaşım aracının alıkonulması' suçundan dava açıldı. Mahkeme, önceki gün verdiği kararda, Uber sürücüsüne bıçak çekerek yolunu kesen taksiciye 10 ay hapis cezası verdi.

 

KAYNAK: SPUTNİK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha