• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ünlü restoran Serafina, kepenk kapattı

Ünlü restoran Serafina, kepenk kapattı
0 0

Ekonomik kriz gıdadan sağlığa, inşaattan giyime neredeyse bütün sektörlerde konkordato ve iflas dalgası yaşanıyor. Dolardaki yükseliş nedeniyle mutfak masrafları katlandı. Yurttaşlar ise kemer sıkmaya başladı.

20 Nisan 2019 Cumartesi 19:51

İş insanı Ali Şen’in oğlu Metin Şen ve bir dönem siyasette yer alan Orhan Keçeli’nin oğlu Nedim Keçeli tarafından Türkiye'ye getirilen ünlü restoran markası bir şubesini kapatmak zorunda kaldı.

 

Serafina, Vadi İstanbul şubesi 7 Nisan 2019’da kapılarını kapattı. Para Dergisi'nin haberine göre İtalyan mutfağı ağırlıklı hizmet veren Serafina 1995’te ABD New York’ta ilk şubesini açtı. Aile lokantası olarak ün yapınca yeni şubeler açmaya başladı. ABD dışında Japonya, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve Hindistan başta olmak üzere farklı ülkelerde 33 şubesi bulunuyor.

 

Markayı Türkiye’ye işadamı Ali Şen’in oğlu Metin Şen ve bir dönem siyasette yer alan Orhan Keçeli’nin oğlu Nedim Keçeli getirdi.

 

İlk şubelerini 2014’te İstanbul sosyetesinin bir dönem gözde AVM’lerinden biri olan Etiler Akmerkez’e açtı. Bu şube halen faaliyette.

 

İkinci şube ise İstanbul’un yeni lüks projelerinden Vadi İstanbul’da açıldı. Geçen yıl üçüncü şube ise Bodrum’da faaliyete başladı.

 

Vadi İstanbul şubesi 7 Nisan 2019’da kapılarını kapattı. Diğer şubelerin ise hizmet vermeye devam edeceği ifade ediliyor. Habere göre Serafina Vadi aylık 200 Bin TL ciro yapıyordu. Ancak ciro, kira ve personel maliyetini karşılamıyordu.

 

Vadi İstanbul’daki yere ise Doğuş Holding’in yeme içme markalarını bünyesinde barındıran D-ream'in geleceği belirtiliyor. Hangi markasının geleceği ise şimdilik saklanıyormuş.

 

Haberde yer alan bir başka detaya göre ünlü Fransız departman store Galeries Lafayette’nin Vadi İstanbul’a geleceği anons edilmişti. Ancak firma gelmekten vazgeçti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha