• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Vakaların arttığı Rize'de hastaneler sadece randevulu hastaları kabul edecek

Vakaların arttığı Rize'de hastaneler sadece randevulu hastaları kabul edecek
0 0

Rize'de koronavirüs vakaları nedeniyle artan yoğunluk üzerine hastanelerde sadece randevulu hastalara hizmet verileceği açıklandı.

2 Aralık 2020 Çarşamba 14:17

Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte hizmet veren her iki hastanede artan Kovid-19 vakalarının beraberinde getirdiği yoğun iş yükünü daha iyi tolere edebilmek amacıyla yeni düzenlemeye gidildiği belirtildi.

 

"Sağlık personelimiz üzerindeki büyük iş yükünü biraz da olsun azaltabilmek amacıyla 7 Aralık 2020 Pazartesi gününden itibaren polikliniklerden yalnızca MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi- Alo 182) üzerinden randevu alınması suretiyle hizmet anılabilecektir" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

"Gerçekte ciddi tıbbi problemi olan ve mutlak suretle poliklinikte uzman doktor tarafından muayene edilmesi gereken, ancak hiçbir şekilde randevu alamayan hastalarımız için ise gerek hastanelerimizin başhekim ve başhekim yardımcılarının, gerekse de Sağlık Müdürlüğümüzün kapıları sonuna kadar açıktır. Yine bu süreçte acil servislerimizin hizmeti kesintisiz devam edeceğinden acil problemi olan vatandaşlarımız her zamanki gibi bu servislerimize de başvurabileceklerdir. Bu zorlu süreçte ciddi iş yüküyle boğuşan ve hastalarımıza hak ettikleri sağlık hizmetlerini vermek için büyük uğraş gösteren sağlık çalışanlarımıza destek olmak için elimizden geldiğince aile hekimlerimizden hizmet almaya gayret edelim.''

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha