• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Van’da HDP’li vekillerin de olduğu gruba polis saldırısı

Van’da HDP’li vekillerin de olduğu gruba polis saldırısı
0 0

Belediye başkanının yerine kayyım atanan Van’da, aralarında HDP milletvekillerinin de olduğu protesto yürüyüşüne polis saldırdı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

25 Ağustos 2019 Pazar 22:38

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, müdahale sonucu vekil danışmanları Göksel Altuni ve İbrahim Genç, İpekyolu Belediye Meclis üyesi ve Emek Partisi (EMEP) Van İl Temsilcisi Hayrettin Alan, Seyit Kılıç, Hasan Güven, Kemal Yıldırım ve çok sayıda kişi gözaltına alındı.

 

‘Halkın iradesini onlara teslim etmeyeceğiz’

 

HDP’li milletvekilleri ise Cumhuriyet Caddesi’nde polis ablukasına alındı.

 

Polis çemberinde halka seslenen Van Milletvekili Murat Sarısaç, şunları söyledi: “Şu an vekiller çember içerisine alınmış. Biz asla bu halkın iradesini onlara teslim etmeyeceğiz. Hem belediyelerimize el koyuyorlar, halkı iradesine el koyuyorlar hem de en demokratik hakkımız olan açıklama yapmamıza izin verilmiyor. Meclis feshedilmiş, hiçbir meclis üyesinin bunu dile getirilmesine izin verilmiyor. Bir halkın iradesi yok sayılıyorsa onun vekilli de yok sayılıyor. Onun onuru da yok sayılıyor. Sizin meclisiniz utansın. Sizin demokrasi diye yola çıkan ama mazlum iken bugün zalim olan kişiler utansın.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha