• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Vekilliği düşürülen Farisoğulları gözaltına alındı

Vekilliği düşürülen Farisoğulları gözaltına alındı
0 0

Vekilliği düşürülen HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları Diyarbakır’dan Ankara’ya giderken gözaltına alınırken, Güven hakkında da yakalama kararı verildi.

4 Haziran 2020 Perşembe 22:54

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekillikleri, haklarında kesinleşmiş cezalar bulunduğu gerekçesiyle düşürüldü. 

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, milletvekilliği düşürülen HDP'li Güven ve Musa Farisoğulları hakkında yakalama kararı çıkardı. Karar ardından Farisoğulları Diyarbakır Urfa yolu üzerinde bulunan Pirinçlik karakolunda gözaltına alındı. Farisoğulları, Diyarbakır’dan Ankara’ya gitmek için yola çıkmıştı.

 

Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen Farisoğulları’nın Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’ne götürüleceği öğrenildi.

 

Farisoğulları, Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 9 yıl, Güven ise yine aynı mahkemece, aynı suçtan yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti. Farisoğulları ve Güven'e yargılandıkları davada verilen cezalar, Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha