• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yan yana çöken binadan 6 kişi kurtarıldı

Yan yana çöken binadan 6 kişi kurtarıldı
0 0

Elazığ’ın Mustafapaşa Mahallesi Bostan Sokak’ta yan yana çöken iki binanın enkazında sabahtan bu yana 6 kişi kurtarılırken, enkazdan seslerin gelmesi üzerine arama çalışmaları sessiz ortamda yapılıyor.

25 Ocak 2020 Cumartesi 15:07

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde dün akşam saat 20.55’te meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, Elazığ ve Malatya’da çok sayıda binanın yıkılmasına neden olurken, depremde şimdiye kadar 4’ü Malatya, 17’si Elazığ olmak üzere toplan 22 kişi yaşamını yitirdi, bini aşkın kişi de yaralandı. Her iki kentte çok sayıda yapı da depremde zarar görürken, Elazığ’da çöken 4 ayrı binanın enkazında bulunduğu belirtilen onlarca kişi için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. 

 

Elazığ’ın Mustafapaşa Mahallesi Bostan Sokak’ta yan yana çöken iki binada yürütülen arama kurtarma çalışmalarında sabah saatlerinden bu yana 6 kişi kurtarıldı. Köpeklerin de katıldığı arama çalışmaları sessiz ortamda yapılıyor. İki binanın enkazında sesler geldiği, ekipler, aynı aileden 4 kişinin kurtarılması için çalışmalarına devam ediyor. 

 

Çöken binaların çevresinde polis ekipleri yoğun önlemler alırken, yurttaşlar da arama kurtarma çalışmalarını uzaktan izliyor. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha