• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yaşamına son veren tutuklunun mezarına gitmeye çalışanlara polis müdahalesi

Yaşamına son veren tutuklunun mezarına gitmeye çalışanlara polis müdahalesi
0 0

Tekirdağ'da hükümlü bulunduğu cezaevinde "Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması" için açlık grevi yaparken yaşamına son veren Zülküf Gezen'in mezarını ziyaret etmek isteyen gruba polis müdahale etti.

18 Mart 2019 Pazartesi 14:03

Diyarbakır Balıkçılarbaşı'nda 10 Ekim 2007 tarihinde el bombasıyla düzenlenen ve 1 polisin şehit, 2'si polis 6 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının faili olduğu ifade edilen Zülküf Gezen, yapılan yargılama sonunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. "Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması" açlık grevinde olan Gezen, hükümlü bulunduğu Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kendini çamaşır ipiyle tavana asarak yaşamına son verdi.

 

Gezen'in cenazesi, dün gece İstanbul'dan ailesinin izni dışında uçakla Diyarbakır'a getirilip, Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile HDP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir grup, bugün öğle saatlerinde Gezen'in mezarını ziyaret etmek istedi.

 

Mezarlık önünde güvenlik önlemi alan polisler ise Temelli ve milletvekillerine mezarı ziyaret edebileceklerini ancak gruba izin verilmeyeceğini bildirdi.

 

Bu sırada polisin gruba müdahale ettiği ifade edildi.

 

Temelli ve milletvekilleri, mezar ziyaretini gerçekleştirmeden mezarlıktan ayrıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha