• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yavuz Bingöl ve Tamer Karadağlı’nın da yer aldığı isimler sınırda

Yavuz Bingöl ve Tamer Karadağlı’nın da yer aldığı isimler sınırda
0 0

TSK'nın Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek için şarkıcı ve oyunculardan oluşan heyet, ‘Sanatçı Mehmetçik El Ele’etkinliği kapsamında Hatay’a geldi. Burada açıklama yapan sanatçılar, harekata destek verdiklerini belirtti.

15 Şubat 2018 Perşembe 17:59

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan’ın da katıldığı programda, Hatay’a gelen ve aralarında Yavuz Bingöl, Erhan Güleryüz, Mustafa Ceceli, Erhan Yazıcı, Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Sefa Zengin ile Deniz Oral’ın da bulunduğu sanatçılar, askerlere desteklerini dile getirdi.

 

Sanatçılar basın toplantısı düzenleyerek, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini duyurdu.

 

‘CIA raporunda var’

 

Basın toplantısında konuşan müzisyen Yavuz Bingöl, CIA raporunda, PYD’nin, PKK’nın Suriye’deki milis gücü olduğunun açıkça belirtildiğini hatırlattı. Bingöl, “Cumhurbaşkanımızın dediği de oydu. Yapılan operasyonu ben, şahsen çok meşru görüyorum” dedi.

 

Oyuncu Tamer Karadağlı da “Bir tane Türkiye var, o da bizim vatanımız. Mehmetçik’in yanında olmak, bizim görevimiz. Bundan sonra da bir sürü sanatçı gelecektir” diye konuştu.

 

 

Şarkıcı Mustafa Ceceli ise sabah okuduğu bir haberi hatırlatarak, şunları söyledi: “Reyhanlı Davutpaşa’da bir çoban, tam sekiz ton taş taşıyarak, Mehmetçik’in geçiş güzergahına Türk bayrağı yapmış. Bütün hikaye, aslında şundan ibaret. Evet, sınıra yakın bir ilçede yaşıyor olabilirsiniz, hedefe de konulmuş olabilirsiniz; ama unutmayalım ki hem fiil hem de fikri olarak insanların moral ve motivasyonunu yükseltmek, onların yanında olabilmek, böyle bir dönemde çok kıymetli. ‘Sanatçı- Mehmetçik El Ele’ etkinliğini de çok beğendim. Biz, bunu yaymak ve inşallah bundan sonra her hafta farklı sanatçıları vatandaşlarımızla buluşturup, çok güzel bir projeye imza atacağız. Reyhanlı 7 sivilimizi kaybettiğimiz, 113 vatandaşımızın yaralandığı bir bölge. O yüzden inşallah, yaraları bir nebze sarabiliriz.”

 

 

‘Savaş sadece cephede değil’

 

Meslektaşlarını temsilen bölgede olduklarını dile getiren oyuncu Volkan Severcan, “Biz Tamer Karadağlı ile askerliğimizi de beraber yapmıştık. Bildiğimiz çok önemli bir şey var ki savaş, sadece cephede devam etmiyor. Bizler, cephedeki Mehmetçik’imize destek olmak için şehitlerimizin acısını paylaşmak için buraya geldik. Türkiye, zorlu bir sınavdan geçiyor ve bu zorlu sınavı da Türk ordusu veriyor. Bu sınavı verirken, onlarla gurur ve onur duyuyoruz. Onlarla bu gurur ve onuru paylaşmak için buradayız” dedi.

 

‘Gerçeğin ne olduğunu biliyoruz’

 

 

Müzisyen Erhan Güleryüz ise “80 milyon, tek bir yürek olarak gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Mehmetçik’imizin bu bölgeyi toparlayacağına eminiz. Mehmetçik’imizin yanındayız, bugün onlarla da görüşeceğiz. Hatay’da, Reyhanlı’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını paylaşmaya geldik. Sanat ve sanatçının da Mehmetçik ile beraber olduğunu söylemek istiyorum. Bugün sayımız bu kadar görünüyor; ama ilerleyen günlerde arkadaşlarımız Mehmetçik’in yanında olacak. Ben 80 milyonun Mehmetçik ile el ele olduğunu, sanat ve sanatçının da Mehmetçik’le el ele olduğunun tekrar altını çizmek istiyorum”diye konuştu.

 

‘Anne kucağı olmaya geldim’

 

Zor bir süreçten geçildiğini belirten oyuncu Zuhal Yalçın da şunları söyledi: “Evlatlarımızı bugün sarıp, sarmalamaya geldik. Ben, tek bayan olarak onların anne kucağı olmak için geldim. Onlara sıkı sıkı sarılmak, onların kokusunu içime çekmek istiyorum. Ben, bir evlat sahibi olamadım; ama anaların yüreğini çok iyi anlıyorum. Ben, annelerinin yerine geldim. Onların moralini düzeltmek için geldim ve çok heyecanlıyım. Bana ilk telefon açıldığında ‘Koşa koşa gelirim’ dedim; çünkü bu, benim en başta görevim. Bir nebze de olsa onların yaralarını sarabiliyorsak ne mutlu bize.”

 

‘Her hafta farklı sanatçı’

 

‘Sanatçı Mehmetçik El Ele’ sloganıyla başlatılan etkinlik kapsamında, her hafta farklı sanatçılardan oluşan grubun, sınır illerine gidip askerlere destek vereceği kaydedildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha