• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yıldırım: Afrin'den 12 günde 82 roket atıldı, 5 kişi hayatını kaybetti

Yıldırım: Afrin'den 12 günde 82 roket atıldı, 5 kişi hayatını kaybetti
0 0

Başbakan Binali Yıldırım, 12 günde Afrin'den Reyhanlı, Hatay ve Kilis'e 82 tane roket atıldığını, 5 kişinin hayatını kaybettiğini 100'den fazla yaralı olduğunu açıkladı.

2 Şubat 2018 Cuma 14:45

Ankara-Niğde Otoyolu'nun Gölbaşı'daki temel atma töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, otoyolun 2019'un sonunda hizmete gireceğini söyledi. Konuşmasında Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Yıldırım, şunları söyledi:

 

"İçeride ve dışarıda milletimizin huzuru ülkemizin aydınlık yarınları için terörle amansız bir mücadele yapıyoruz. Terör örgütlerini bölgeden çıkarmak için daha önce Fırat Kalkanı Operasyonu'nu yaptık. 130 bin Suriyeli oraya döndü yerleşti. 160 bin çocuk eğitime başladı zulüm göç sona erdi. Aynı şekilde Afrin'de de PKK, PYD, YPG, DEAŞ terör örgütlerini yok etmek sığınaklarını barınaklarını silahlarını başlarına yıkmak için kahraman askerimiz iş başında. Afrin'e niye gittik? Bugün itibariyle bu operasyonun ne kadar haklı olduğunu bütün dünya bilsin istiyorum.

 

'5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 100'DEN FAZLA YARALI VAR'

 

Zeytin Dalı Harekatı'nda tünellerini, mevzilerini, her şeylerini başlarına yıktık, hepsinin de canına okuyacağız, tertemiz edeceğiz.

 

Bu alçaklar Afrin'den Reyhanlı'ya, Hatay'a, Kilis'e tam 82 tane, 12 günde roket attılar. Bu roketler sebebiyle 5 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 100'den fazla da yaralanan vatandaşımız var. Yıkılan binalar, camiler ayrıca buna dahil değil. Peki bu durumda ne yapacağız biz? Elimizi kolumuzu bağlayıp bu alçakların masum insanlara roket, bomba göndermesini mi bekleyeceğiz? Beklemedik, tepelerine bindik.

 

Hem yurt içinde hem yurt dışında bunları yok edinceye kadar mücadeleye devam, durmak yok. Amacımız milletin huzurunu, güvenliğini sağlamak.

 

ANKARA-KONYA YOLUNUN GÖLBAŞI KISMI YERİN ALTINA ALINIYOR

 

Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kısmını yerin altına alıyoruz. Böylece artık orada trafik kazaları falan inşallah olmayacak. Büyük bir proje 200 trilyondan fazla, imzaladık kararını verdik, hayırlı uğurlu olsun."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha