• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yılkı atları ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yaşadığı, alageyiklerin de üreme bölgesi olan Eynif'te yangın devam ediyor

Yılkı atları ile büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yaşadığı, alageyiklerin de üreme bölgesi olan Eynif'te yangın devam ediyor
0 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu, Manavgat ilçesine bağlı Kızıldağ ile Alanya ilçesine bağlı Güzelbağ mahallelerinin, devam eden orman yangınlarda en riskli mahalleler olduğunu duyurdu.

4 Ağustos 2021 Çarşamba 11:33

Manavgat’ta Kızıldağ Mahallesi’nin devamı olan Eynif Mahallesi’nde de yangınların devam ettiğini bildiren belediye, alanın yılkı atları için doğal bir bölge olduğunu aktardı.

 

Yılkı atlarının dışında, vatandaşların her yıl Ekim ayında geri almak üzere Mart ayı başlarında büyük ve küçük baş hayvanların bu bölgeye bıraktığını belirten belediye, “Şu an yangın nedeniyle hayvanların nerde olduğu belli değil” dedi.

 

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların başında kimse olmadığının altını çizen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eynif’in alageyikler için de üreme noktası olduğunun altını çizen vurguladı.

 

Belediyenin aktardığına göre veteriner ekipleri şu anda tedavi, bakım ve nakil işlemleri için bu sahada. Ancak alanın sarp olması ve esen poyraz rüzgarı çalışmaları zorlaştıracak.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha