• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

YSK, olağanüstü itirazları pazartesi günü görüşebilir

YSK, olağanüstü itirazları pazartesi günü görüşebilir
0 0

31 Mart yerel seçimlerinin ardından başlayan olağan itiraz süresi bitti. Ancak olağanüstü başvurular için YSK'nın pazartesi günü görüşeceği belirtiliyor

21 Nisan 2019 Pazar 11:50

İstanbul’da 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından başlayan olağan itiraz süreci 17 gün sonra tamamlandı ve geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldı. Olağan itiraz sürecinin ardından olağanüstü itiraz süreci de başladı. AKP ve MHP İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itirazlarını yapmıştı. YSK’nın, her iki partinin itirazı için Pazartesi günü görüşmeye başlaması bekleniyor.

 

Habertürk’ün haberine göre AKP YSK başvurusunda üç valiz dolusu belge ibraz etmiş ve AKP YSK Temsilcisi Recep Özel tarafından kayıt işlemlerinin hızlanması için Kurul’a bu belgelerin dijitallerini de teslim ettiği öğrenilmişti. Pazartesi günü YSK’nın söz konusu başvuruları gündeme alacağı belirtilirken ilk görüşmede karar çıkma olasılığının da düşük olduğu da söyleniyor. Kurul’da öne sürülen iddiaların tek tek “somut verilere dayanıp dayanmadığına dair” müzakere edileceği, bunun da uzun bir zaman alabileceği belirtiliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha