• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yüzde 77 engelli raporu bulunan Ufuk Kişin anne ve babasıyla birlikte tutuklandı

Yüzde 77 engelli raporu bulunan Ufuk Kişin anne ve babasıyla birlikte tutuklandı
0 0

19 Aralık günü İzmir’de HDP’ye yapılan operasyonda anne ve babasıyla birlikte gözaltına alınan Ufuk Kişin yüzde 77 engelli raporu olmasına rağmen tutuklandı.

25 Aralık 2017 Pazartesi 22:23

İzmir”in çeşitli ilçelerinde HDP yöneticileri ve üyelerine yapılan operasyonda aynı aileden baba Nurali Kişin (56) , anne Fidan Kişin (53) ve çocukları Ufuk Kişin (30) tutuklandı. Yüzde 77 oranında vücut fonksiyon kaybı olduğuna dair sağlık raporu olan Ufuk Kişin’in örgüt propagandası ve üyeliği gerekçe gösterilerek tutuklandı.

 

Avukat Öztürk: Kişinin delilleri yok etme ve kaçma şüphesi yok

 

Yüzde 77 vücut fonksiyon kaybı ve engelli raporu olmasına rağmen gerekçe gösterilmeksizin Ufuk Kişin’in tutuklanmasına tepki gösteren yakınları, anne-babası veya bir refakatçi olmaksızın Kişin’in yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayamayacağını ve sağlık raporlarına rağmen tutuklanmasının hukuki olmadığını belirttiler.

 

Duruma dair konuşan Avukat  Şükran Öztürk, Kişin’in tutuklanmasının hiçbir hukuki gerekçesi olmadığını kaydederek, “Tutuklama en son tedbir böylesi bir durumda. Ama kişinin delilleri yok etme ve kaçma şüphesi yok. Kaldı ki suç işlediğine dair bir kanı varsa bile en fazla adli serbestlik uygulanır. Yüzde 77 engelli raporu var ve yaşamsal ihtiyaçlarını kendisi karşılayamaz” dedi.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha