• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Zülfü Livaneli: Tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsatı verilsin, üç beş katil adayı temizlenirse anca durur bu işler

Zülfü Livaneli: Tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsatı verilsin, üç beş katil adayı temizlenirse anca durur bu işler
0 0

Bayburt’ta Zehra Erdemir’in kendisini rahatsız eden bir erkek tarafından boğazı kesilerek öldürülmesine sanatçı Zülfü Livaneli sert tepki gösterdi.

13 Aralık 2019 Cuma 08:27

Kadın cinayetlerinin arttığına dikkati çeken Livaneli, tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsatı verilmesi gerektiğini savundu.

 

Livaneli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsat verilmeli. Üç - beş katil adayı temizlenirse ancak durur bu işler. Keşke Özgecan’da, Ceren’de, Emine’de, Şule’de ve benzerlerinde silah olsaydı. Katil erkekler geberseydi. İşte bu ülke hepimizi bu uç noktalara kadar getirdi” ifadesini kullandı.

 

Livaneli paylaşımlarında şu düşünceleri dile getirdi:

 

“Bu cümle, durumun vahametine dikkat çekmek amacıyla şok etkisi  yaratmak icin yazıldı. İsyan duygusu icinde. Bir çare önerin dostlar. Kadın öldürmeyi moda haline getirdiler.    Yargı vs yetmiyor!

 

Onca kadın öldürüldü. Ne toplumun ne de devletin tepkisi yeterli. Kadınlar ölüyor, kimse bir şey yapmıyor. Dayanılmıyor. “Dişi köpek kuyruk sallamazsa...” gibi iğrenç sözleri üretmiş bir kültürde farkıdalık yaratmak hiç kolay değil”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha