• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

52. SİYAD Ödülleri’ne Kız Kardeşler damga vurdu

52. SİYAD Ödülleri’ne Kız Kardeşler damga vurdu
0 0

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından verilen SİYAD Ödülleri’nin 52'incisi sahiplerini buldu. Bu yıl ödüllere Emin Alper’in Kız Kardeşler isimli filmi damgasını vurdu.

24 Ağustos 2020 Pazartesi 16:57

SİYAD üyelerinin oylarıyla belirlenen 2019 yılının ‘en iyi filmleri’ bu yıl salgın nedeniyle çevrimiçi yapılan bir ödül töreniyle açıklandı.

 

Tuğrul Tülek’in sunuculuğunda gerçekleşen çevrimiçi törende Kız kardeşler 'En İyi Film', 'En İyi Yönetmen', ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’, ‘En İyi Müzik’, ‘En İyi Kurgu’ ve ‘En İyi Sanat Yönetimi’ olmak üzere toplam 8 ödül kazandı.

 

Kız kardeşler’i iki ödülle Serhat Karaaslan’ın ilk uzun metraj çalışması Görülmüştür izledi.

 

En İyi Kadın Oyuncu ödülü Sibel filmindeki rolüyle Damla Sönmez’in olurken, En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise Küçük Şeyler filmindeki rolüyle Alican Yücesoy’un oldu.

 

Zuhal Olcay ve Thomas Balkenhol’a Onur Ödülleri takdim edildi.

 

52’inci SİYAD Ödülleri şöyle:

 

EN İYİ FİLM: Kız Kardeşler EN İYİ YÖNETMEN: Emin Alper /Kız Kardeşler EN İYİ SENARYO: Emin Alper / Kız Kardeşler EN İYİ KADIN OYUNCU: Damla Sönmez / Sibel EN İYİ ERKEK OYUNCU: Alican Yücesoy / Küçük Şeyler EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: Füsun Demirel / Görülmüştür EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU. Kubilay Tunçer / Kız Kardeşler EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ. Emre Erkmen /Kız Kardeşler EN İYİ MÜZİK: Giorgos Papaioannou ve Nikos Papaioannou / Kız Kardeşler EN İYİ KURGU: Çiçek Kahraman / Kız Kardeşler EN İYİ SANAT YÖNETİMİ: Osman Çankırılı / Kız Kardeşler AHMET ULUÇAY EN İYİ İLK FİLM ÖDÜLÜ: Görülmüştür GİOVANNİ SCOGNAMİLLO FANTASTİK FİLM ÖDÜLÜ: Cadı Üçlemesi: 13+ – Ceylan Özgün Özçelik UZUN METRAJ BELGESEL ÖDÜLÜ:Kraliçe Lear – Pelin Esmer KISA/ORTA METRAJ BELGESEL ÖDÜLÜ: Gulyabani – Gürcan Keltek KISA FİLM ÖDÜLÜ: Ablam – Burcu Aykar EN İYİ YABANCI FİLM:Parazit – Bir Film (ithalatçı) ONUR ÖDÜLLERİ: Zuhal Olcay, Thomas Balkenhol EMEK ÖDÜLLERİ: Coşkun Aral, Mimar Sinan Sinema Tv Merkezi kurucusu Sami Şekeroğlu, mezun ve öğrencileri adına da Prof. Alev İdrisoğlu ve Prof. Asiye Korkmaz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha