• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

73. Cannes Film Festivali bu yıl haziranda online yapılacak; kırmızı halı olmayacak

73. Cannes Film Festivali bu yıl haziranda online yapılacak; kırmızı halı olmayacak
0 0

Covid-19 salgını tüm dünyadaki dev etkinlikler gibi Cannes Film Festivali'nin de bu sene kapılarını kapatmasına neden oldu. 12-23 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan festival haziran ayında yalnızca internet üzerinden gerçekleştirilecek.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:52

Sinema dünyasının en büyük organizasyonunda 2. Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa yıldızlar ünlü kırmızı halıda yürümeyecek, flaşlar onlar için patlamayacak.

 

Fransa'nın Cannes şehrindeyse sokaklardaki reklam panoları ve sinamalardaysa film afişleri yerine Covid-19 ile mücadelede baş roldeki sağlık çalışanlarına teşekkür mesajları asılı olacak.

 

Cannes'ın kapılarını kapatması film yıldızları ve yönetmenler kadar sinema sektörünün de ağır bir darbe alması anlamına geliyor. Birçok şirketin yılın en büyük gelirini elde ettiği etkinlik finansal anlamda büyük bir kayba neden olacak.

 

Fakat organizatörler festivalin tam olarak "iptal" edilmediğinin altını çiziyor. Zira bu sene 73.'sünün yapılması gereken organizasyon, en başarılı filmleri "online" olarak taçlandıracak. Yarışacak filmler haziran ayında resmi olarak açıklanacak.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - YALÇIN ADEMOĞLU

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha