• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Altın Portakal’da yerli yapımlara ilk gösterim koşulu getirildi

Altın Portakal’da yerli yapımlara ilk gösterim koşulu getirildi
0 0

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin, 3- 10 Ekim tarihlerinde düzenleneceğini açıklandı. Uzun metraj, belgesel ve kısa metraj dallarında yapılacak ulusal yarışmalara bu yıl Türkiye’de ilk gösterim koşulu getirildi.

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:55

Bu yıl 1 Kasım 2019 tarihinden sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış, Türkiye yapımı filmler Antalya’da yarışabilecek. Ulusal yarışmalarda toplam 860 bin lira tutarında ödül dağıtılacak.

 

Türkiye’de ilk gösterimi yapılacak yabancı filmlerin katılacağı Altın Portakal Uluslararası Film Yarışması’na filmler davet yolu ile seçilecek.

 

Türkiye film endüstrisinin gelişimini desteklemeyi, Türkiye’den projeler için ortak yapım fırsatlarını genişletmeyi, Türkiye ve uluslararası film endüstrisi arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlayan Antalya Film Forum, bu yıl 5- 7 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

 

2019 yılında başlayan ve Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İletişim ve Görsel Sanatlar eğitimi alan 150 öğrencinin katıldığı Altın Portakal Sinema Okulu, kapsamı geliştirilerek devam edecek. Antalya’nın ilçelerine filmler götüren ‘Altın Portakal Sinema Tırı’ da gösterimlerini sürdürecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha