• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Avengers Endgame'i 112 kez sinemada izleyerek dünya rekoru kırdı

Avengers Endgame'i 112 kez sinemada izleyerek dünya rekoru kırdı
0 0

Süper kahramanların hikayelerinin anlatıldığı Marvel'in son filmi Avengers Endgame'in bir hayranı, sinemada 110 kereden fazla bu filmi izleyerek dünya rekoru kırdı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 15:41

Agustin Alanis, sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğrafla Endgame'i 112 kez izlediğini duyurdu. Alanis, fotoğrafta sinema çalışanı ve bileti ile poz verdi. Filmin hayranı 112 kere Avengers Endgame filmini izlemeyi nasıl başardığını "10 saat çalışıyorum. Haftanın her günü iki defa Endgame'i izliyorum, bu en az 6 saat ediyor." şeklinde açıkladı.

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Florida eyaletinde yaşayan Alanis'in rekoru henüz Guinness Rekorlar kitabı tarafından onaylanmadı.

 

 

Bir filmi sinemaya giderek en çok izleme rekoru 2019 yılının Şubat ayında 103 bilet ile aynı serinin bir önceki yapımı Infinity War (Sonsuzluk Savaşı) için kırıldı.

 

Marvel Cinematic Universe'in (MCU) 10 yıldır devam eden 'sonsuzluk sagası'nın kapanış filmi olan Endgame tüm dünyada gösterime girdiği ilk hafta sonu 1.2 milyar dolar gişe yaparak tüm zamanların en yüksek açılış gişesi rakamlarına ulaştı. Ancak Endgame, henüz Avatar'ın 2.7 milyar dolarlık en çok gişe yapan film rekorunu geçemedi.

 

KAYNAK: EURONEWS TÜRKÇE - BERAAT GÖKKUŞ

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha