• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Black Mirror’ın yaratıcısı: Dünya şu sıralar altıncı sezonu kaldıramayabilir

Black Mirror’ın yaratıcısı: Dünya şu sıralar altıncı sezonu kaldıramayabilir
0 0

Charlie Brooker tecritteki günlerinde Black Mirror’ın karanlık dünyasından çok daha uzak çalışmalara yönelmiş.

7 Mayıs 2020 Perşembe 18:15

Küresel bir virüs salgınıyla mücadele eden dünyanın biraz daha Black Mirror distopik atmosferine ihtiyacı var mı? Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker pek öyle düşünmüyor.

 

Toplumun teknolojiyle ilişkisini irdeleyen ünlü dizinin ardındaki isim Brooker, Radio Times’a yaptığı açıklamada altıncı sezonla ilgili beklentilere ilişkin konuştu.

 

Black Mirror’ın 2018’de yayımlanan Bandersnatch adlı özel bölümünün ardından beşinci sezon Haziran 2019’da Netflix’te yayımlanmıştı. Dizi genellikle sezonlar arasında bir yıllık ara veriyor.

 

IndieWire’da yer alan habere göre Brooker, “izleyicinin şu sıralar bir başka sezonu kaldırabileceğinden emin olmadığını” söyledi.

 

“Bir şeylerle meşgulüm. Ne yapıp ne yapmadığımla ilgili ne diyebilirim bilmiyorum” diye konuşan Brooker, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Şu anda dağılan toplumlarla ilgili hikayeler kaldırılabilir mi bilmiyorum. O yüzden (Black Mirror bölümleri üzerinde) çalışmıyorum. Komedi becerilerimi gözden geçirmeye yönelmiş durumdayım. Kendimi güldüren senaryolar yazıyorum."

 

Brooker, ilk olarak Aralık 2011’de İngiliz Channel 4’da yayımlanmaya başlayan dizinin ardındaki itici güç oldu.

 

Uzun süredir diziye ilişkin bir açıklaması bulunmayan Brooker son olarak geçen yaz Digital Spy’a konuşmuş ve dizinin geleceğinin “son derece esnek” olduğunu söylemişti.

 

Brooker, “Bizi durduracak bir şey olduğunu sanmıyorum. Tek seferlik bölümler çekebiliriz, devam eden hikayeler üzerinde çalışabiliriz, spin-off’lar yapabiliriz” diye konuşmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha