• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bu hafta 10 yeni film vizyona girecek

Bu hafta 10 yeni film vizyona girecek
0 0

Nisan ayının son vizyon haftasında 3'ü yerli toplamda 10 yeni film vizyona girdi.

29 Nisan 2016 Cuma 07:06

Aksiyondan drama, korkudan komediye birbirinden önemli filmlerin vizyona girdiği 29 Nisan haftasında, sinema salonlarını ziyaret eden üç yerli film var. Bu haftanın en dikkat çeken filmlerinden biri çekmiş olduğu filmlerle adından söz ettiren Hasan Karacadağ'ın imza attığı Magi...

 

MAGİ

 


Dabbe serisi ile yerli korku filmlerinde önemli işler yapan Hasan Karacadağ, ustalaşmış olduğu bu türde filmlerine devam ediyor. Senaryosunu kendisinin yazdığı filmde önemli oyuncularla çalışıyor. Kadrosunda Michael Madsen, Stephen Baldwin, Lucie Pohl, Brianne Davis, Kenan Ece, Emine Meryem gibi isimlerin yer aldığı film, kız kardeşi Marla'nın beklenmedik bir şekilde ölümüyle ilgili gerçeği araştıran Amerikalı gazeteci Olivia Watson'un korku dolu hikayesine odaklanıyor.


ÖZEL BİR GÜN

 


Britt Robertson, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Kate Hudson gibi isimleri bir araya getiren film bu haftanın kadrosu ve konusuyla dikkat çeken filmlerinden oluyor. İzleyicilere keyifli dakikalar yaşatmayı planlayan filmin yönetmenliğini Pretty Woman ve Valentine's Day filmlerine imza atan Garry Marshall üstleniyor. Film üç farklı kuşağın Anneler Günü'nde bir araya gelmesine odaklanıyor.


EMİCEM HOSPİTAL

 

 

Sinema ve televizyon dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı yerli komedi Emicem Hospital'ın senaryo ve yönetmenliğini İsmet Eraydın üstleniyor. Wilma Elles, Ali Erkazan, Sinan Bengier, Merve Akaydın, Emre Ön gibi isimlerin yer aldığı film, uluslararası bir seviyeye çıkmayı amaçlayan bir Karadeniz hastanesinde geçen trajikomik olayları anlatıyor.

 

BAY DOĞRU

 


Komedi, aşk ve aksiyonun harmanlandığı filmin yönetmen koltuğunda Paco Cabezas oturuyor. Max Landis'in senaryosunu yazdığı filmde Anna Kendrick, Sam Rockwell, Tim Roth, Douglas M. Griffin, James Ransone gibi isimler var. Film, Mr. Right adında kiralık katile aşık olan Martha'nın başından geçen aksiyon dolu hikayeye odaklanıyor.


KADERE TUTSAK

 


Erdoğan Koç'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmde Murat Ünaloğlu, Ümit Sağlam, Ateş Kantaroğlu, Şakir Aydın gibi isimler yer alıyor. Haftanın tek yerli aksiyonu Kadere Tutsak, babası gözleri önünde öldürülen bir çocuğun intikam hikayesini işliyor.


BASKIN GÜNÜ

 


Bu hafta aksiyon tutkunlarının dikkatini çeken filmlerden biri olan Baskın Günü izleyicilerin soluksuz izleyeceği aksiyon filmlerinden biri. Amerikan-Fransız ortak yapımı olan film, bir yankesici ve CIA ajanının ortak düşmanlarını ortadan kaldırma mücadelesine odaklanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Idris Elba, Richard Madden, Kelly Reilly, Charlotte Le Bon, Alexander Cooper gibi isimler yer alıyor.


BROOKLYN

 


2016 Oscar'ında 4 adaylık  ve Saoirse Ronan'ın En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle adından söz ettiren film bu hafta ülkemiz sinema salonlarında vizyonda. John Crowley'nin yönettiği Nick Hornby'ın senaryosunu yazdığı film, genç bir İrlandalı göçmen Eilis Lacey'nin 1950'ler Brooklyn'inde geçen hikayesini anltıyor. Filmde Saoirse Ronan, Domhnal Gleeson, Jim Broadbent, Julie Walters, Emory Cohen, Fiona Glascott gibi isimler yer alıyor.


RATCHET VE CLANK

 


Oyunlardan sinemaya adapte edilen flmler arasına katılan Ratchet ve Clank, ilk animasyon film uyarlamasına kavuştu. Kevin Munroe, T.J. Fixman, Gerry Swallow tarafından senaryosu yazılıp Kevin Munroe'nin yönetmenliğini üstlendiği animasyon, dünyayı kurtarmak için bir araya gelen Ratchet, Clank ve Qwark'ın eğlenceli macerasına odaklanıyor.


KURDUN UYANIŞI

 


Hiç bir yönetmenin çekmek istemediği filmin senaryosu ve yönetmenliği  Tibet'te Yedi Yıl (Seven Years In Tibet), Ayı (The Bear), Gülün Adı (The Name of The Rose) gibi filmlere imza atan Jean-Jacques Annaud'a emanet. Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa ve Yin Zhusheng gibi isimlerin yer aldığı film, Moğolistan'a çobanlığı öğrenmeye giden Pekinli Chen Zhen kurtlara hayranlık duymaktadır. Bir yavru yakalayıp beslemeye başlayan Chen pek hoş karşılanmayacaktır.


YENİ AHİT

 


Altın Küre'de Yabancı Dilde En İyi Film Adaylığı kazanan Yeni Ahit filminde Benoit Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens gibi Fransız sinemasının tanınmış isimleri yer alıyor. Jaco Van Dormael tarafından yazılıp yönetilen film, babasının en büyük sırrı olan tüm insanların öleceği tarihleri SMS ile yollayarak evden kaçan Ea'nın maceralarını anlatıyor.

 

KAYNAK: Sinemajor

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha