• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cumhuriyet’ten Nadir Sarıbacak’a sansür: Ödül alan filmin başrol oyuncusunu anmadan haber yaptılar

Cumhuriyet’ten Nadir Sarıbacak’a sansür: Ödül alan filmin başrol oyuncusunu anmadan haber yaptılar
0 0

Başrol oyuncusu Nadir Sarıbacak'ı sansürleyen Cumhuriyet gazetesi ödül alan filmi başrol oyuncusunu anmadan haber yaptı.Sarıbacak'ın oynadığı Leylak filmi saygın film festivallerinden Tribeca Film Festivali'nde jüri özel ödülü kazanmıştı.

21 Haziran 2021 Pazartesi 12:59

Başrolünde Nadir Sarıbacak’ın oynadığı Leylak filmi saygın film festivallerinden Tribeca Film Festivali’nde jüri özel ödülü kazandı. Bu önemli başarıyı haberleştiren Cumhuriyet gazetesi ise Sarıbacak’a sansür uyguladı. Haberinde Nadir Sarıbacak’ın ismini anmayan gazete, yönetmenin kariyerine odaklandı.

 

Gazetenin kendi ismini haberden çıkarmasına tepki gösteren ödüllü oyuncu Nadir Sarıbacak, “Sevgili @cumhuriyetgzt . Bu kadar sıkıntı varken ülkemde, yaptığın haberde ismimi çıkarmanı çok abartmadan bir not düşmek istiyorum. Bu adi rejim bir gün bu ülkeden giderken, dilerim senin zihniyetin de gider. Ve adına yakışır yere dönersin. Vesselam” ifadelerini kullandı.

 

Leylak filminde Sarmaşık ve Kış Uykusu filmleriyle bilinen ödüllü oyuncu Nadir Sarıbacak, kısa filmin başrollerini ilk sinema deneyimini yaşayan 13 yaşındaki genç oyuncu Isabella Haddock ile paylaşıyor. Sarıbacak, pandemide eşini kaybeden mezar işçisi Yusuf karakterini canlandırırken, Haddock Yusuf’un kızı Renk rolünde oynuyor.

 

Leylak, New York’ta yaşayan göçmen bir ailenin koronavirüs yüzünden dağılmasını, hastalığın ve kaybın travmasını işliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha