• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Emmy Ödülleri 2021: Adaylar ve kazananlar kimler?

Emmy Ödülleri 2021: Adaylar ve kazananlar kimler?
0 0

ABD'nin California eyaletindeki Los Angeles şehrinde düzenlenen 73. Emmy Ödülleri töreninde, koronavirüs salgını sebebiyle geçen yılki törene video konferans yöntemiyle katılmış olan yıldızlar, bu kez kırmızı halıdaydı.

20 Eylül 2021 Pazartesi 10:11

Bazı adaylar ise Londra'dan törene katıldı.

 

The Crown en iyi drama, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu dalları dahil çok sayıda ödül alarak geceye adını yazdırdı.

 

İşte adaylar ve kazananlar:

 

En iyi dram dizisi

 

The Boys

 

Bridgerton

 

Kazanan: The Crown

 

The Handmaid's Tale

 

Lovecraft Country

 

The Mandalorian

 

Pose

 

This Is Us

 

En iyi mini dizi

 

I May Destroy You

 

Mare Of Easttown

 

Kazanan: The Queen's Gambit

 

Underground Railroad

 

WandaVision

 

En iyi komedi dizisi

 

Black-ish

 

Cobra Kai

 

Emily in Paris

 

Hacks

 

The Flight Attendant

 

The Kominsky Method

 

Pen15

 

Kazanan: Ted Lasso

 

Dram dizilerinde en iyi erkek oyuncu

 

Sterling K Brown - This Is Us

 

Jonathan Majors - Lovecraft Country

 

Kazanan: Josh O'Connor - The Crown

 

Regé-Jean Page - Bridgerton

 

Billy Porter - Pose

 

Matthew Rhys - Perry Mason

 

Dram dizilerinde en iyi kadın oyuncu

 

Uzo Aduba - Treatment

 

Kazanan: Olivia Colman - The Crown

 

Emma Corrin - The Crown

 

Elisabeth Moss - The Handmaid's Tale

 

Mj Rodriguez - Pose

 

Jurnee Smollett - Lovecraft Country

 

Dram dizilerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu

 

Kazanan: Tobias Menzies - The Crown

 

O-T Fagbenle - The Handmaid's Tale

 

Max Minghella - The Handmaid's Tale

 

Bradley Whitford - The Handmaid's Tale

 

Michael K Williams - Lovecraft Country

 

Giancarlo Esposito - The Mandalorian

 

John Lithgow - Perry Mason

 

Chris Sullivan - This Is Us

 

Dram dizilerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu

 

Kazanan: Gillian Anderson - The Crown

 

Helena Bonham Carter - The Crown

 

Emerald Fennell - The Crown

 

Madeleine Brewer - The Handmaid's Tale

 

Ann Dowd - The Handmaid's Tale

 

Yvonne Strahovski - The Handmaid's Tale

 

Samira Wiley - The Handmaid's Tale

 

Aunjanue Ellis - Lovecraft Country

 

Mini dizi veya film dalında en iyi erkek oyuncu

 

Paul Bettany - WandaVision

 

Hugh Grant - The Undoing

 

Kazanan: Ewan McGregor - Halston

 

Lin-Manuel Miranda - Hamilton

 

Leslie Odom Jr - Hamilton

 

Mini dizi veya film dalında en iyi kadın oyuncu

 

Michaela Coel - I May Destroy You

 

Cynthia Erivo - Genius: Aretha

 

Elizabeth Olsen - WandaVision

 

Anya Taylor-Joy - The Queen's Gambit

 

Kazanan: Kate Winslet - Mare Of Easttown

 

Mini dizi veya film dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu

 

Thomas Brodie-Sangster - The Queen's Gambit

 

Daveed Diggs - Hamilton

 

Paapa Essiedu - I May Destroy You

 

Jonathan Groff - Hamilton

 

Kazanan: Evan Peters - Mare Of Easttown

 

Anthony Ramos - Hamilton

 

Mini dizi veya film dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu

 

Renee Elise Goldsberry - Hamilton

 

Kathryn Hahn - WandaVision

 

Moses Ingram - The Queen's Gambit

 

Kazanan: Julianne Nicholson - Mare Of Easttown

 

Jean Smart - Mare Of Easttown

 

Komedi dizilerinde en iyi erkek oyuncu

 

Anthony Anderson - Black-ish

 

Michael Douglas - The Kominsky Method

 

William H Macy - Shameless

 

Kazanan: Jason Sudeikis - Ted Lasso

 

Kenan Thompson - Kenan

 

Komedi dizilerinde en iyi kadın oyuncu

 

Aidy Bryant - Shrill

 

Kaley Cuoco - The Flight Attendant

 

Allison Janney - Mom

 

Tracee Ellis Ross - Black-ish

 

Kazanan: Jean Smart - Hacks

 

Komedi dizilerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu

 

Carl Clemons-Hopkins - Hacks

 

Kazanan: Brett Goldstein - Ted Lasso

 

Nick Mohammed - Ted Lasso

 

Brendan Hunt - Ted Lasso

 

Paul Reiser - The Kominsky Method

 

Jeremy Swift - Ted Lasso

 

Kenan Thompson - Saturday Night Live

 

Bowen Yang - Saturday Night Live

 

Komedi dizilerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu

 

Rosie Perez - The Flight Attendant

 

Hannah Einbinder - Hacks

 

Aidy Bryant - Saturday Night Live

 

Kate McKinnon - Saturday Night Live

 

Cecily Strong - Saturday Night Live

 

Juno Temple - Ted Lasso

 

Kazanan: Hannah Waddingham - Ted Lasso

 

En iyi reality yarışma programı

 

Nailed It!

 

The Amazing Race

 

Kazanan: RuPaul's Drag Race

 

Top Chef

 

The Voice

 

En iyi talk şov serisi

 

Conan

 

Daily Show with Trevor Noah

 

Jimmy Kimmel Live

 

Kazanan: Last Week Tonight with John Oliver

 

Late Show with Stephen Colbert

 

En iyi skeç serisi

 

A Black Lady Sketch Show

 

Kazanan: Saturday Night Live

 

En iyi özel talk şov

 

Bo Burnham: Inside

 

David Byrne's American Utopia

 

8:46 - Dave Chappelle

 

Friends: The Reunion

 

Kazanan: Hamilton

 

A West Wing Special to Benefit When We All Vote

 

En iyi komedi dizisi yazarı

 

Steve Yockey - The Flight Attendant

 

Meredith Scardino - Girls5eva

 

Kazanan: Lucia Aniello, Paul W Downs, Jen Stansky - Hacks

 

Maya Erskine - Pen15

 

Jason Sudeikis, Brendan Hunt and Joe Kelly - Ted Lasso (Make Rebecca Great Again)

 

Jason Sudeikis and Bill Lawrence, Brendan Hunt and Joe Kelly- Ted Lasso (Pilot)

 

En iyi dram dizisi yazarı

 

Rebecca Sonnenshine - The Boys

 

Kazanan: Peter Morgan - The Crown

 

Yahlin Chang - The Handmaid's Tale

 

Misha Green (teleplay) - Lovecraft Country

 

Dave Filoni - The Mandalorian (Chapter 13: The Jedi)

 

Jon Favreau - The Mandalorian (Chapter 16: The Rescue)

 

Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock, Our Lady - Pose (The Finale)

 

En iyi mini dizi ya da film yazarı

 

Kazanan: Michaela Coel - I May Destroy You

 

Brad Ingelsby - Mare Of Easttown

 

Scott Frank - The Queen's Gambit

 

Chuck Hayward and Peter Cameron - Wandavision (All-New Halloween Spooktacular)

 

Jac Schaeffer - WandaVision (Filmed Before A Live Studio Audience)

 

Laura Donney - WandaVision (Previously On)

 

Komedi dizisi dalında en iyi yönetmen

 

James Burrows - B Positive (Pilot)

 

Susanna Fogel - The Flight Attendant (In Case of Emergency)

 

Kazanan: Lucia Aniello - Hacks (Pilot)

 

James Widdoes - Mom (Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak)

 

Zach Braff - Ted Lasso (Biscuits)

 

MJ Delaney - Ted Lasso (The Hope That Kills You)

 

Dram dizisi dalında en iyi yönetmen

 

Julie Anne Robinson - Bridgerton (Diamond Of The First Water)

 

Benjamin Caron - The Crown (Fairytale)

 

Kazanan: Jessica Hobbs - The Crown (War)

 

Liz Garbus - The Handmaid's Tale (The Wilderness)

 

Jon Favreau - The Mandalorian (Chapter 9: The Marshal)

 

Steven Canals - Pose (Series Finale)

 

Mini dizi dalında en iyi yönetmen

 

Thomas Kail - Hamilton

 

Michaela Coel and Sam Miller - I May Destroy You (Ego Death)

 

Sam Miller - I May Destroy You (Eyes, Eyes, Eyes, Eyes)

 

Craig Zobel - Mare Of Easttown

 

Kazanan: Scott Frank - The Queen's Gambit

 

Barry Jenkins - The Underground Railroad

 

Matt Shakman - WandaVision

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha