• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erhan Yazıcıoğlu: Mahcup oldum istifa ediyorum

Erhan Yazıcıoğlu: Mahcup oldum istifa ediyorum
0 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, kendisine verilen sözlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle aralık ayı sonunda istifa edeceğini söyledi

30 Kasım 2015 Pazartesi 12:55

Erhan  Yazıcıoğlu, Levent Üzümcü’nün İBB Tarafından Şehir Tiyarrolarındaki görevinden alınması sırasında da İBB yönetimine eleştirilerini sürdürmüştü.

 

Erhan Yazıcıoğlu ,"Tiyatroyu tiyatrocular yönetir” ilkesini kabul ettiremediğini belirterek şunları söyledi: Şehir Tiyatroları olarak büyük bir başarı gösterdik .Bizim lehimize bir kaç maddenin değiştirilmesini istedim ama olmadı. Başrol oynatıp kadroya alamadığımız oyuncular var. Gerekli kadrolar verilmedi. Üç yıldır teşvik ikramiyesi ödenmedi. Artık asgari ücretle sanat yapan kurum kalmadı. Bu insanlar hiç önemsenmedi. Sürekli beni oyaladılar. Beni arkadaşlar umut olarak gördü ama isteklerimiz yerine gelmedi. Ben mahcup oldum, sağlığımı yitirdim. Çok üzdüler beni, ciğerimi yediler... İsteklerimiz olursa kalacağız ama böyle devam ederse Aralık sonu istifa edeceğiz.

 

KAYNAK: HÜRRİYET 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha