• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ezhel, Hrant Dink için söyledi: Mayrig

Ezhel, Hrant Dink için söyledi: Mayrig
0 0

Ünlü rapçi Ezhel’in 2007 yılında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink için yazdığı ‘Mayrig (Ana)’ şarkısı dün ilk kez usta kalem için düzenlenen ödül töreninde dinleyici ile buluştu.

16 Eylül 2021 Perşembe 17:56

Uluslararası Hrant Dink Ödülleri’nin on üçüncüsü, dün gece çevrimiçi düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

 

Bu yıl Uluslararası Hrant Dink Vakfı’nın ‘Umudu Çoğalt’ sloganıyla yola çıktığı ödüllere rap müziğin popüler isimlerinden Ezhel de bir şarkı yaparak destek verdi.

 

Sözleri kendisine, müziği David Tobias Hofmann, Joachim Piehl, Jonas Nikolaus Lang ve Martin Peter Willumeit’a ait olan şarkının adı ‘Mayrig’, yani ‘Ana‘.

 

Ezhel, Dink için yazdığı şarkıda vatan hasretinden ve hayallerde umutla buluşmaktan bahsediyor.

 

Rapçi Ezhel 2018 yılında ‘uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak‘ suçlamasıyla cezaevine girmiş daha sonra serbest bırakılmıştı.

 

Bir süredir Almanya’da yaşayan ünlü müzisyen, zaman zaman AKP hükümetini hedef alan sosyal medya paylaşımlarında bulunmaya devam ediyor.

 

 

Hrant Dink Ödülleri

 

Uluslararası Hrant Dink Ödülü her yıl olduğu gibi, bu yıl da Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de verildi.

 

Ödül her yıl Türkiye ve Türkiye dışından olmak üzere iki kişi, kurum ya da organizasyona veriliyor.

 

Bu yıl ödülün Türkiye’deki sahibi Mor Çatı Derneği’nin kurucularından kadın hakları savunucusu ve hukukçu Canan Arın olurken, Uluslararası Hrant Dink Ödülü’ne de Filipinler’de zor koşullar ve yüksek kişisel risk altında çalışan basın özgürlüğü savunucusu ve araştırmacı gazeteci Maria Rasse layık görüldü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha