• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kemal Sunal'ın hatırası eşini ağlattı

Kemal Sunal'ın hatırası eşini ağlattı
0 0

52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın kişisel eşyaları ve filmlerde kullandığı giysilerden oluşan bir sergi açıldı.

2 Aralık 2015 Çarşamba 12:04

Uluslararası Antalya Film Festivali'nde Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal'ın kişisel eşyaları ve filmlerde kullandığı giysilerden oluşan bir sergi açıldı. Açılışa oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal ile birlikte katılan Gül Sunal, gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Gül Sunal, serginin kurdelesini kesmeden önce yaptığı konuşmada, açılışa gösterilen ilginin Sunal'ın insanlara verdiği değerin ne kadar karşılandığını gösterdiğini belirterek, “Çok heyecanlıyım. Kemal hakikaten çok büyük bir kale inşa etmiş kendisine.” dedi. Oğlu Ali Sunal ise Uluslararası Antalya Film Festivali içinde babası Kemal Sunal'ın bu şekilde anılmasının kendilerine mutluluk ve gurur verdiğini söyledi. Sunal, sergilenen eşyaların babasını bir araya getirdiğini, sergiyi annesi Gül Sunal'ın hazırladığının altını çizdi.

 

1973 yılından beri onlarla birlikte yaşıyoruz

 

Konuşmaların ardından Gül Sunal, serginin açılış kurdelesini keserken gözyaşlarına hakim olamadı. Ardından Sunal, beraberindekilerle sergiyi gezdi, sergilenen eşya ve kıyafetlerin tarihini paylaştı. İlk olarak kişisel eşyaların yer aldığı sergi alanına gelen Gül Sunal, Kemal Sunal'ın ‘Propaganda' filminin galası için kendisine hediye edilen papyonu, “Nasıl olsa Oscar alamam.” diyerek aldığı Oscar heykelcikli kravatını, ayakkabısını, ilk cep telefonunu, son kullandığı tıraş losyonunu, Ezo ve Ali Sunal'ın babaları için yaptığı hediyeleri anlattı.

 

Sergilenen eşyalar arasında bir çantayı eşinin ölümünden sonra dahi açamadığını söyleyen Gül Sunal, Ali Sunal'ın muhasebecileriyle birlikte açtığı çantanın içinden Sunal'ın kendisine yazdığı mektupların, evlendikleri zaman gelen tebrik telgraflarının çıktığını söyledi. Sergide yer alan eşyaların evin bir parçası olduğunu anlatan Gül Sunal, “1973 yılından beri onlarla birlikte yaşıyoruz. Bir dolapta duruyordu. Biz bir yere taşınacaksak en önce bunlar taşınıp, yerleşip ardından biz yerleşiyorduk. Bizim evimizin en değerli eşyaları.” dedi.

 

Televizyonda yayınlanan Kemal Sunal filmlerini izlemediğini söyleyen Gül Sunal, Antalya Film Festivali'nin eşinin kişisel tarihinde ayrı bir yeri olduğunu aktardı. 1977 yılında ilk kez bir komedi oyuncusunun festivalde ödül aldığını, ardından Yaşamboyu Onur Ödülü takdim edildiğini belirten Gül Sunal, “Her iki ödülde de çok mutlu olmuştu.” dedi.

 

KAYNAK: Zaman

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha