• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Michael B. Jordan: Black Panther'den sonra terapiye gitmek zorunda kaldım

Michael B. Jordan: Black Panther'den sonra terapiye gitmek zorunda kaldım
0 0

Oscar tarihinde En İyi Film kategorisinde aday gösterilen ilk süper kahraman filmi olan Black Panther'in (Kara Panter) Erik Killmonger'ı Michael B. Jordan'dan itiraf: Filmden sonra terapiye gitmek zorunda kaldım

7 Şubat 2019 Perşembe 14:55

Geçen yıl 1 milyar 346 milyon gişe başarısı gösteren üstene En İyi Film dalında Oscar'a aday gösterilen ilk süper kahraman filmi olan Black Panther'in (Kara Panter) kötü adamı Michael B. Jordan'dan aylar sonra bir itiraf geldi. Kötü adam Erik Killmonger'ı canlandırmasına rağmen herkes tarafından sevilen 31 yaşındaki oyuncu Oprah Winfrey'e yaptığı açıklamada filmden sonra terapiye gittiğini söyledi.

 

Babası öldürülen ve tahtta hak iddia eden Killmonger'ı canlandıran oyuncu yaşadığı süreçle ilgili şunları söyledi:

 

"Terapiye gidip birileriyle konuştum ve bu bir tür iç dökmeydi. O dönemde tek başımaydım ve kendimi dış dünyadan soyutlamıştım. Tek başıma çok fazla zaman geçirdim Erik'i anlamaya çalıştım ve onun da çocukluğunun son derece yalnız geçtiğini anladım. Wakanda'nın var olduğunu bilmediği için kimseyle bu konu hakkında konuşamıyordu."

 

İşte Michael B. Jordan'ın Winfrey'in sorularına verdiği cevapların satırbaşları: 

 

"Tabii ki bu film Afrika diasporasına abartılı bir bakış Afrikalı-Amerikalı bakış açısı sergiliyor. Erik, Amerika'da siyahi olmanın kinini ve öfkesini biriktiriyor. Bu da benim pek hafife aldığım bir şey değil."

 

"Killmonger olmak için o anda nasıl hissediyorsam ve rolün neye ihtiyacı varsa öyle davrandım. Bunun için bir planım da yoktu. Her şey bittiğinde Erik rolü beni köşeye sıkıştırmıştı..."

 

Black Panther'in yakaladığı başarının ardından ikinci filmin çekimleri için hazırlıklara başlandı. 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha