• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Müslüm filminin ortakları davalık oldu

Müslüm filminin ortakları davalık oldu
0 0

Arabesk şarkıcısı Müslüm Gürses'in hayatının anlatıldığı 'Müslüm' filmi, 6.2 milyon kişi tarafından izlenerek 2018'in en çok izlenen filmleri listesinin bir numarasına oturdu.

31 Aralık 2018 Pazartesi 13:35

Film, 82 milyon 107 bin lira da hasılat elde etti. Ancak, filmin yapımcıları arasında telif hakları nedeniyle yaşanan uyuşmazlık mahkemeye taşındı.

 

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, filmin iki yapımcı ortağı Digital Sanatlar/Mustafa Uslu ile ICNN Yapım Bilişim Danışmanlık/Nuri Yıldırım'ın Müslüm filminin iki eşit paylı ortağı olduğunu ancak Uslu'nun filmin tüm haklarının kendinde olduğunu iddia ettiğini yazdı.

 

31 Aralık Pazartesi günkü yazısında Eyüboğlu, Uslu'nun, CGV Mars Entertaintment'a, filmin kendisine ait olduğuna dair yazı gönderdiğini kaydetti. 

 

"Filmin vizyona girmesine bir gün kala ICNN Yapım, CGV Mars Entertainment’a ihtarname gönderdi. Eser İşletme Belgesi’ni kanıt olarak sunan şirket, yapımcıya yapılacak ödemenin yüzde 50’sini istedi, aksi takdirde filmi durduracağını bildirdi" bilgisini veren Eyüpoğlu, yazısını şöyle sürdürdü:

 

"Bunun üzerine CGV, sorunu çözmeleri için iki ortağı bir araya getirdi. Yıldırım, Uslu’ya düşen payın yüzde 50 olduğunu kabul etti. Yıldırım, Uslu’nun “Ekstradan harcamalarımız oldu, payım yükseldi” diyerek sunduğu harcamalara itiraz etti. 

 

Taraflar anlaşamayınca konu yargıya taşındı. Bunun üzerine CGV Mars, “Müslüm” filminden yapımcılara düşen payın yüzde 50’sini Uslu’nun hesabına, yüzde 50’sini ise Sulh Ceza Mahkemesi’ne yatırmaya başladı. Şu ana kadar burada biriken para 20 milyon lira civarında. Yargı karar verecek, bu paranın yapımcılar arasında hangi oranda paylaşılacağına."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha