• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Netflix’te izleyebileceğiniz 10 animasyon filmi

Netflix’te izleyebileceğiniz 10 animasyon filmi
0 0

Online dizi ve film platformu olan Netflix, birbirinden farklı kategorideki yapımlarıyla dikkat çekiyor. Platformda yer alan animasyon filmleri çocuk ve yetişkin her yaştan kişiye hitap ediyor.

26 Temmuz 2020 Pazar 18:38

Ceotudent, ister çocuğunuzla, ister yalnız başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla birlikte izleyebileceğiniz en iyi animasyon filmlerini derledi.

 

IMDp puanına göre en iyi 10 animasyon filmi şöyle:

 

1) Klaus: Sihirli Plan (2019) | IMDb: 8,2

 

Jesper posta akademisinin en kötü postacısı olması yüzünden en kötü yere, Kuzey Kutbunda donmuş bir adaya gönderilir. Ancak adada huzur yoktur, herkes birbiriyle kavgalı ve birbiriyle konuşmamaktadır. Adada kimse mektup yazmadığı için burada Jasper’ın yapabileceği bir şey yoktur. Jesper umudunu yitirmek üzereyken öğretmen Alva ile yolları kesişir. Sonrasında tek başına yaşayan Klaus ile aradaş olur. Bu dostluklarının gücüyle ada tekrar neşe dolu bir yer haline gelecektir. Netflix animasyon filmleri arasında Klaus önemli bir yere sahip.

 

 

2) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) | IMDb: 8,1

 

Animasyon filmi Cressida Cowell'ın romanından uyarlanmıştır. Efsanevi Viking dünyasında Hıçkıdık adlı bir genç kabilesinin geleneği olan ejderha avcılığına uyma çabasındadır. Vikingler geceleri ejderhaların saldırdığı Berk adasında yaşarlar ve geçimlerini avcılık ve balıkçılık ile sağlarlar. Ejderhalar geceleri adaya saldırır ve insanların yiyeceklerini çalarlar aynı zamanda da bazen insanları öldürürler. Vikingler ise pes etmeden ejderhalar ile savaşmaya devam ederek o adada yaşamaya devam ederler. Hikaye adada, Hıçkıdık ve Gecenin Öfkesi adlı bir ejderhanın ilişkisini anlatıyor.

 

 

3) Lego Filmi (2014) | IMDb: 7,7

 

Legolar evrenini konu alan filmde, sıradan, tüm kurallara uyan bir LEGO minifigürü olan Emmet'ın beklenmedik bir anda dünyayı kurtarma şansını yakalamasını anlatıyor. Legoların dünyası kötülük dolu bir lego tarafından tehdit altındadır. Bu tehlikeyi önleyecek kişi ise Emmet olur fakat aslında MasterBuilder ile karıştırılmıştır. Emmet bu yanlış anlaşılmayı ortaya çıkarmak yerine kahraman olmayı seçer ve dört kişilik bir ekip oluşturur. Görevleri parçalanan evrenlerini birleştirerek eski haline döndürmektir. Sizce bütün lego parçaları yerini bulacak mı?

 

 

4) Çılgın Hırsız (2010) | IMDb: 7,6

 

Filmde, Gru'yu kafası karışık ve kötü yürekli olarak görüyoruz ve Gru'nun tek bir hayali vardır: o da Dünya'nın uydusu Ay'ı ele geçirmektir. Yaşadığı yerdeki güleryüzlü, huzurlu ve mutlu semtte, Gru'nun çok farklı mir imajı vardır ve onun bu hırslı hali bu huzuru bozacak niteliktedir. Kötü emelleri olan Gru, küçük ve tatlı minyonlardan oluşturduğu ekibiyle başarıya ulaşabilecek mi diye düşünürken üç küçük yetim Margo, Edith ve Agnes hikayenin ortasına dalıverirler. Bu üç küçük yetimin fark ettiği bir durum vardır o da Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır. Gru Ay'ı çalmaktan vazgeçip bu kız çocuklarına baba olabilecek mi merak ediyorsanız izlemelisiniz.

 

 

5) Kung Fu Panda (2008) | IMDb: 7,5

 

Po, kung fu hayranı bir pandadır. Ailesiyle beraber bir makarna restoranında çalışır ve sporla ilgili bir panda gibi de görünmüyordur. Beklenmedik bir anda eski bir kehanet için görevlendirilen Po, hayallerine yaklaşıyordur. Efsanevi Korkusuz Beşli ekibine katılarak kung fu dünyasına girer. Kung fu ustas Shifu Po'ya bu amaçta rehber olacaktır. Tai Lung'un cezaevinden kaçması ve Barış Vadisi halkını bekleyen tehlike karşısında cesur bir Po olacaktır. Efsane Beşli'nin içindeki Kaplan, Turna, Mantis, Engerek Yılanı ve Maymuna göre daha kilolu ve beceriksiz duran Po'nun bir kahramana dönüşmesini gülümseyerek ve zaman zaman duygulanarak izleyeceksiniz.

 

 

6) Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı (2005) | IMDb: 7,4

 

Wallace ve sadık köpeği Gromit bu kez yaşadıkları evin bahçesine dadanan tavşanlara karşı savaş ilan ederler. Bu savaşa hazırlanırken de Anti-Pesto isminde bir takım kurarlar. Her yıl düzenlenen Sebze Yarışması’na kısacık bir zaman kalmıştır dolayısıyla işler yolunda gitmektedir. Fakat bu şehri saran ve sebzeleri affetmeyen ilginç canlının peşine düşerler. Ve macera başlar!

 

 

7) Efsane Beşli (2012) | IMDb: 7,3

 

Noel Baba, diş perisi, paskalya tavşanı ve uyku perisi dünyadaki bütün çocukların mutluluğu ve huzuru için hizmet ederler. Jack Frost bu hikâyede bütün çocuklar için kışı yöneten normal birisidir. Çocukların mutluluğu ise Pitch Black olarak bilinen kötü bir karakter tarafından tehdit altındadır, Kara onların mutluluğunu ve inançlarını yok ederek dünyayı ele geçirmeyi planlıyordur. Jack bu efsanevi ekibin içine seçilir, aslında onlara yardım etmek için de kuşkuları vardır fakat çocukların mutsuz olma ihtimaline karşı kayıtsız kalamaz. Böylece Efsane Beşli olurlar ve Pitch Black' i durdurmak için harekete geçerler. Milyonlarca çocuğun umut, inanç ve hayalleri bu ekibin elindedir.

 

 

8) Tenten'in Maceraları (2011) | IMDb: 7,3

 

Küçük bir çocukken izlemekten en çok keyif aldığım çizgi film karakterlerinden biriydi Ten Ten. Büyüdüm hala izlemekten fazlasıyla keyif alıyorum. Ten Ten kim midir? Maceradan maceraya koşan Ten Ten, asla yanından ayrılmayan sadık dostu Milou ile her şeyin üstesinden gelebilen biridir. Ancak bu sefer işler biraz daha zorlu.Ten Ten eski bir gemi alıyor ama o geminin sırlarla dolu bir gemi olduğundan haberi yok. O sırlar için gemiyi isteyen Sakharine ise Ten Ten ve Milou’nun peşine düşüyor. Ten Ten’in bitmek tükenmek bilmeyen maceralarından biri başlıyor.

 

 

9) Megamind (2010) | IMDb: 7,2

 

Megamind, dünyadaki en zeki ve en kötü süper kahramandır aynı zamanda da en başarısız olanı. Seneler boyunca bütün yolları deneyip Metro City'i ele geçirmeye çalışır. Fakat pelerinli süper kahramanımız Metroman karşısında başarısız olur. Bir gün, Megamind'ın kötü planlarıyla mücadele ederken ölür. Bunun sonucunda Megamind artık amaçsız kalmıştır çünkü süper kahraman olmadan kötü plan yapmanın bir anlamı kalmamıştır. Planlarına doymayan Megamind mücadeleyi kızıştırmak için kendine rakip bir süper kahraman yaratır; bu kahraman Metroman'den daha güçlü ve daha büyük olacaktır. Titan adındaki yeni rakibi Megamind'ı şaşırtarak dünyayı kurtarmak yerine yok etmek için uğraşır. Megamind kendi yarattığı bu beladan kurtulabilir mi dersiniz?

 

 

10) Rango (2011) | IMDb: 7,2

 

Rango, kendini kanunsuzlar ve suçlularla dolu Toprak kasabasında bulur. Onların arasında dikkat çeken Rango, kasabanın yıllardır beklediği ve heyecanla karşılanan Şerif Rango olarak yeni rolüne uyum sağlamak zorunda kalır. Fakat tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalması çok da uzun sürmez. Önceden olmaya çalıştığı kahraman olan Rango, kasabaya heyecan verici bir boyut katıyor. Birden fazla kişiliği olan kahramanımız Rango gerçekten de kahraman olabilecek mi dersiniz?

 

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha